HoT startup w BPN-T

HoT startup w BPN-T
27/10/2016 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Zapraszamy Was na HoT startup w BPN-T. Pokażemy Wam niezwykłe historie budowania własnego biznesu. Ich autorzy, dzięki kreatywności i przedsiębiorczości przekuli swoje pomysły w realne produkty i osiągnęli sukces na rynku.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny już po raz drugi będzie organizatorem wyjątkowego wydarzenia, podczas którego zaprezentowanych zostanie kilka niezwykłych historii budowania własnego biznesu. Ich autorzy, dzięki kreatywności i przedsiębiorczości przekuli swoje pomysły w realne produkty i osiągnęli sukces na rynku. W ramach wydarzenia „Hot startup w BPN-T” odbędzie się również projekcja filmu poruszającego tematykę polskiego środowiska startupowego pt.: „Anatomia Startupu”.


27 października wnętrza parku zapełnią się entuzjastami start-upów, młodymi przedsiębiorczymi osobami, które postanowiły wziąć los w swoje ręce. Głos w dyskusji przygotowali również najlepsi specjaliści z tej dziedziny:

Marcin Joka - współtwórca interaktywnego robota Photon do nauki programowania dla dzieci. Jest on zwycięzcą największego konkursu technologicznego w Polsce – Microsoft Imagine Cup, laureatem „NewEurope 100”– rankingu najprężniej rozwijających się innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej opracowywanego przez Google oraz ResPublica, programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Generacja Przyszłości" oraz plebiscytu „Przystanek Młodzi" – wyboru najbardziej inspirujących ludzi przed 30 rokiem życia. Marcin Joka wystąpi z prelekcją pod tytułem: „Startup made in Poland. Duże wyzwania, których nie wolno się bać”, gdzie opowie, dlaczego duże wyzwania zaczynają się od małych kroków i zachęci do podejmowania biznesowego ryzyka.

Paweł Potakowski – marketingowiec z firmy Migam, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich startupów, która dostarcza na rynek usługę video-tłumacza języka migowego dla firm, banków i urzędów z jednej strony, a dla tysięcy głuchych z drugiej. Paweł jest brokerem wiedzy i innowacji, był uczestnikiem prestiżowego programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – TOP 500 Innovators, w ramach, którego odbył 9 tygodniowy program stażowo szkoleniowy prowadzony przez najlepszy publiczny uniwersytet na świecie czyli Uniwersytet Kalifornijski Berkeley. Paweł Potakowski pokaże, jak dzięki pracy i konsekwencji można otwierać firmę na kolejne obszary rynku, jak rozpoczynając od bezpłatnej aplikacji zbudować firmę rozwiązującą problemy komunikacyjne w całym kraju.


Przemysław Kuśmierek - współwłaściciel wytwórni Kosmos Production i założyciel Migam. Zwycięzca polskiej edycji konkursu Chivas The Venture promującego biznesy działające społecznie oraz zwycięzca Euriopean Start-up Days w Katowicach. Przemek w 2013 roku był nominowany do World Summit Award – konkursu organizowanego przez ONZ i zdobył prestiżową nagrodę Nominate Trust za projekt walczący z wykluczeniem cyfrowym.

Później pomieszczenia białostockiego technoparku zamienią się w salę kinową. Historia przedstawiona w filmie „Anatomia Startupu” pokaże, że warto walczyć, podejmować ryzyko i odpalać swój biznes wbrew niedowiarkom i fatalistom. Motto filmu brzmi: „Nieważne, ile razy upadniesz, lecz ile razy wstaniesz”. Wszystkich, którzy wyznają tę dewizę, serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Podzielicie się swoimi doświadczeniami - co się udało, co nie wyszło, a dowiecie się, jak to poprawić. "Hot startup w BPN-T" to sprężyna do założenia własnej firmy. Jeżeli jesteś gotowy na podjęcie ryzyka, masz pomysł na biznes, ale potrzebujesz merytorycznego i finansowego wsparcia, przyjdź do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego i zaplanuj swoją przyszłość.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Platformy startowe dla nowych pomysłów "Hub of Talents".

Agenda wydarzenia

17.00 - 17.30

Rejestracja

17.30 - 18.00

Marcin Joka, Photon: "Startup made in Poland. Duże wyzwania, których nie wolno się bać."

18.00 - 18.30

Paweł Potakowski, Migam: "MIGAM – historia prawdziwa"

18.30 - 19.00

Przemysław Kuśmierek, Migam, Kosmos Production: "Anatomia Startupu – wprowadzenie do filmu"

19.00 - 20.00

Projekcja filmu "Anatomia Startup"

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Termin: 27 października 2016 r., godz. 17.00

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71, 15-540 Białystok

Organizator: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny