Inkubator Technologiczny

Inkubator Technologiczny

Inkubator Technologiczny to miejsce dla osób, które dopiero rozpoczynają własną działalność gospodarczą, a także dla tych, których firma istnieje na rynku nie dłużej niż 3 lata. To tu  rozwijają się nasze innowacyjne startupy.


W Inkubatorze pomagamy młodym firmom stawiać pierwsze kroki w świecie biznesu. Jego oferta to nie tylko wynajem powierzchni biurowej po preferencyjnych cenach, dostęp do nowoczesnej infrastruktury i wsparcie marketingowe startupów, ale także profesjonalne doradztwo i szkolenia.


Startupom proponujemy szkolenia z zakresu prowadzenia i rozwijania działalności, bo właśnie te aspekty sprawiają najwięcej trudności w początkowym okresie rozwoju. Młode firmy mogą również czerpać korzyści dzięki sąsiedztwu innych startupów, dojrzałych podmiotów z Centrum Technologicznego oraz instytucji badawczych, aby rozwijać swoje kontakty biznesowe oraz wymieniać się doświadczeniami. 


W Inkubatorze funkcjonuje kilkadziesiąt podmiotów, których działalność opiera się na zastosowaniu nowoczesnych technologii. Zakres działalności tych podmiotów obejmuje branże z sektora ICT, medycyny, automatyki i robotyki, elektroniki, e-marketingu, aplikacji mobilnych, e-commerce oraz grafiki komputerowej.


Startupy istniejące na rynku nie dłużej niż 3 lata, w ramach opłaty za najem powierzchni biurowych otrzymują zniżki w stawce czynszu (80% w pierwszym roku działalności, 70% w drugim, 60% w trzecim) na zasadzie pomocy de minimis, zniżkę w wysokości 50% na wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych. Ponadto otrzymują bezpłatnie dostęp do sal szkoleniowych, doradztwo w zakresie prowadzenia i rozwijania działalności, ułatwienie dostępu do inwestorów, a także promocję firmy na stronie internetowej Parku.


Budynek Inkubatora jest głównym obiektem Parku o pow. użytkowej ok. 5750 mkw. Na parterze ulokowana jest część reprezentacyjna z salą konferencyjną i wystawienniczą oraz część usługowa (bistro). Na pierwszym piętrze mieści się część administracyjna oraz część biurowa z powierzchniami do wynajęcia. Na pozostałych piętrach znajdują się wyłącznie biura pod wynajem. Oferowane lokale mają powierzchnię od 19 do 64 m².