Innowacyjne rozwiązania dla transportu publicznego w BPN-T

Innowacyjne rozwiązania dla transportu publicznego w BPN-T

22/10/2021 13:55 przez Barbara Supińska Aktualności Z życia firm

Mobilne aplikacje do kontroli w strefie płatnego parkowania, biletomaty, kasowniki oraz portal mieszkańca, w którym można zaplanować podróż komunikacją miejską lub sprawdzić, na którym parkingu są wolne miejsca - nad tym wszystkim pracuje firma z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego - Beesset Sp. z o.o.

Beesset od lat zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań programowo-sprzętowych dla sfery transportu publicznego.

Projekt ITS Tychy

Obecnie zespół pracuje m.in. nad projektem pt. ITS Tychy. Jako podwykonawca realizuje m.in. mobilną aplikację do kontroli w strefie płatnego parkowania, a także portal mieszkańca oferujący m.in. planer podróży czy też informację o stopniu zapełnienia parkingów w mieście.

LIDER ITS 2021 w kategorii NAJLEPSZE WDROŻENIE

Kilka dni temu, podczas XIII POLSKIEGO KONGRESU ITS Polska 2021, projekt, w którym uczestniczył Beesset, został nagrodzony statuetką LIDER ITS 2021 w kategorii NAJLEPSZE WDROŻENIE. Jest to projekt Zarządu Białostockiej Komunikacji Miejskiej pn. „Zainstalowanie mobilnych automatów biletowych w 255 pojazdach BKM oraz uruchomienie bezgotówkowego systemu płatności z wykorzystaniem modelu transakcyjnego MTT/PaYG”.

Do zadań Beesset w projekcie należało m.in.:

  • zaprojektowanie interfejsu graficznego biletomatów i budowa oprogramowania backoffice z uwzględnieniem kalkulatora Smart PixBee wyliczającego optymalną kwotę za przejazdy, 
  • integracja systemu biletu elektronicznego z Transport Gateway, sprawdzarkami kontrolerskimi i portalem pasażerskim www.ekarta.bialystok.pl oraz
  •  fizyczna instalacja samych urządzeń.

Głównym założeniem konkursu LIDER ITS jest promowanie przedsięwzięć służących rozwojowi przyjaznych technologii Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce, zwłaszcza nowatorskich i efektywnych produktów-urządzeń, wdrożeń i rozwiązań naukowych.


Ekipa Beeset nie zwalnia tempa i w dniach 27-29.10.2021 będzie można ją spotkać na targach TRANSEXPO 2021, gdzie prezentować będzie m.in. kasownik NV1 oferujący m.in. możliwość płatności zbliżeniowymi kartami płatniczymi w ramach taryfy PixBee. Więcej informacji o urządzeniu można znaleźć na stronie: www.kasownik.info