Exadel Poland sp. z o.o. – nowa firma w BPN-T

Exadel Poland sp. z o.o. – nowa firma w BPN-T

27/09/2016 10:51 przez Barbara Supińska Aktualności Z życia firm

Jest to spółka „córka” firmy Exadel Inc., znajdującej się w Top 100 najbardziej innowacyjnych prywatnych firm (IT) w Ameryce Północnej, EMEA oraz Azji.

Exadel zajmuje się budową wysokiej jakości niestandardowych, zaawansowanych technologicznie aplikacji biznesowych (software) o krytycznym znaczeniu dla dużych i średnich klientów, mających również zastosowanie dla małych odbiorców i klientów indywidualnych.


Oprócz rozwoju własnych produktów softwarowych, dostarczamy szybkie, skalowalne i efektywne rozwiązania, wykorzystujące technologie otwartego oprogramowania, jak i Java EE, .NET, Javascript oraz inne nowoczesne rozwiązania programistyczne. Czasami wolimy mówić, że nie jesteśmy firmą IT (information technology), ale TI (technology innovations) – mówi Janusz Fajkowski, Prezes Zarządu, Exadel Poland sp. z o.o.

Innowacyjne produkty i prawie poł miliona użytkowników

Przyszły rozwój sektora IT zdefiniują te firmy, które mają komparatywne przewagi w głównych rynkowych trendach, jak: cloud, mobility, Big Data/analytics, social technology, Internet of Things, cybersecurity, tj. w dziedzinach, które są główną specjalnością Exadel.


Do własnych innowacyjnych produktów firmy należy m.in. Appery.io - platforma mobilna oparta na chmurze, pozwalająca na szybkie tworzenie aplikacji mobilnych, w tym interfejsów wewnętrznych i zewnętrznych - na wszystkich poziomach i urządzeniach. Exadel posiadamy prawie poł miliona użytkowników, na wszystkich kontynentach (także, coraz więcej, w Polsce).


Ważnym elementem strategii firmy jest również kompleksowość i komplementarność proponowanych rozwiązań. Klienci coraz bardziej cenią sobie współpracę z jednym dostawcą systemów softwarowych, bez konieczności poszukiwania różnych podwykonawców.

Atmosfera innowacyjności w BPN-T

Z punktu widzenia firm technologicznych, ulokowanie siedziby spółki w Białymstoku ma szereg zalet, choćby ze względu na poziom edukacji, ośrodki akademickie i naukowe, koszty prowadzenia działalności gospodarczej, położenie geograficzne itp.

Sam Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, oprócz atrakcyjnej infrastruktury i różnych klarownych form wsparcia dla firm, dysponuje też trochę niemierzalną, ale wyraźnie odczuwalną atmosferą innowacyjności. Świetnie czujemy się w otoczeniu firm technologicznych, a tych w Parku jest naprawdę wiele. Jesteśmy przekonani, że szybko znajdziemy tu nie tylko przyjaciół, ale również partnerów biznesowych – podkreśla Prezes Fajkowski.

Światowi giganci wśród klientów Exadel

Exadel Inc., „matka" Exadel Poland, dostarcza rozwiązania biznesowe dla takich firm, jak Hewlett Packard, General Electric, Walt Disney, McKesson, Bank of America, Deutsche Bank, Royal Bank of Scotland, UBS, Sears Holdings, Samsung, Ebay, RedHat, VeriFone, ForgeRock, GigaSpaces, Heroku, JBoss, Tibco Masery, Microsoft, SalesForce i in. Według Red Herring Magazine Exadel znajduje się w Top 100 najbardziej innowacyjnych prywatnych firm (IT) w Ameryce Północnej, EMEA oraz Azji.

Mamy nadzieję, że w nieodległej przyszłości podobne uznanie zdobędziemy również w Polsce, rozpoczynając naszą operacyjną działalność w BPN-T – dodaje Prezes Fajkowski.

Więcej informacji: www.exadel.com