Wizyta w laboratoriach BPN-T

Wizyta w laboratoriach BPN-T
10/05/2019 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Dni Otwarte Funduszy Europejskich pozwalają na odwiedziny miejsc nie dostępnych na co dzień. W BPN-T zwiedzający będą mogli zobaczyć innowacyjne laboratoria naukowe oraz poznać ofertę instytucji.

Uwaga! Jeżeli zapisujesz dziecko zaznacz pole "Podaj dane uczestnika (jeżeli są inne niż zgłaszającego)" i wypełnij dane dziecka.

Zapisanie uczestnika jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie jego wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć lub nagrań video, w celach promocyjnych Organizatora. Zgoda ta obowiązuje zarówno na czas trwania warsztatów, jak i po ich zakończeniu.


Organizator zastrzega sobie prawo odstąpienia od realizacji zajęć, w przypadku nieuzbierania odpowiedniej liczby osób, o czym zapisaniu uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową.

Laboratorium Obrazowania Molekularnego

Zespół różnych pomieszczeń i gabinetów lekarskich. Są tu szatnie dla pacjentów, recepcja oraz pokoje w których mogą się oni wyciszyć i przygotować do badań. Wszystko zaprojektowano tak, by chory przechodził z gabinetu do gabinetu, a nie musiał ich szukać na korytarzu. Laboratorium wyposażone jest w innowacyjną na skalę światową aparaturę diagnostyczną - skaner PET/MRi. Wykonuje on jednocześnie dwa rodzaje skojarzonych ze sobą badań: emisyjną, pozytonową tomografię komputerową (PET) oraz komputerowy badaniem magnetyczny (MRi). Po laboratorium oprowadzą pracownicy spółki celowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która jest operatorem tej pracowni. 

Prototypownia 3D

To właśnie tu znajdują się drukarki 3D, umożliwiające drukowanie modeli z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego - ABS, materiałów żywicznych oraz metalu. Prototypowania wyposażona jest też w przenośny laserowy skaner 3D, który umożliwia skanowanie w każdym miejscu przedmiotów o najróżniejszych gabarytach. Sprzęt laboratorium pozwala na wykonanie modeli, które znajdują zastosowanie w dziedzinach, takich jak: medycyna, reklama, motoryzacja, wzornictwo przemysłowe, wzornictwo artystyczne, projektowanie, dekoracje wnętrz, elektronika, architektura, czy renowacja zabytków. O druku 3D opowiedzą pracownicy spółki ChM - największego polski producent implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii –będącej operatorem tej pracowni. 

Laboratorium Badania Kompatybilności Elektromagnetycznej

Wyposażone w światowej klasy aparaturę, wykonaną na specjalne zamówienie oraz w największą w Polsce Północno-Wschodniej ekranowaną komorę bezechową SAC. Badane tu urządzenia elektryczne i elektroniczne mogą mieć znaczne gabaryty: zmieszczą się tu samochody, a nawet małe samoloty. Po laboratorium oprowadzą pracownicy Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, który jest operatorem tej pracowni.

Najważniejsze informacje

Termin: 10 maja 2019 (piątek), w godz. 12 – 13.30.

Koszt: Wydarzenie jest bezpłatne.

Ilość miejsc: ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zbiórka: Uczestnicy proszeni są o stawienie się w sali Transferownia w BPN-T najpóźniej do godziny 12.00