Wiosenne warsztaty rakietowe

Wiosenne warsztaty rakietowe
12/04/2019 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

12 kwietnia 2019 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się wiosenne warsztaty rakietowe w ramach obchodów Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych.

Uwaga! Zapisując dziecko zaznacz pole "Podaj dane uczestnika (jeżeli są inne niż zgłaszającego)" i wypełnij dane dziecka.

Zapisanie uczestnika jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie jego wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć lub nagrań video, w celach promocyjnych Organizatora. Zgoda ta obowiązuje zarówno na czas trwania warsztatów, jak i po ich zakończeniu.


Organizator zastrzega sobie prawo odstąpienia od realizacji zajęć, w przypadku nieuzbierania odpowiedniej liczby osób.

Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych

Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych (ang. International Day of Human Space Flight) upamiętnia rocznicę pierwszego lotu w kosmos, który odbył radziecki kosmonauta Jurij Gagarin. Stało się to 12 kwietnia 1961 roku.

Zakres warsztatów w BPN-T

Podczas zajęć, uczestnicy zbudują modele napędzane silnikami klasy A. Silniki są wymienne i jednorazowe, modele można używać wielokrotnie. Starty odbędą się na otwartym terenie a modele wylądują na taśmach hamujących.


Modele rakiet są bezpieczne i sprawdzone. Forma warsztatowa zapewnia najlepszy kontakt z materią. Uczestnicy będą montować, kleić, wiązać i wysyłać w kosmos własne rakiety!


Uczestników w wieku do 12 lat zapraszamy z opiekunem, osoby powyżej 12 lat mogą samodzielnie budować model.  

Najważniejsze informacje

Termin: 12 kwietnia 2019 (piątek), w godz. 16 – 19.

Uczestnicy: Warsztaty adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno chłopców jak i dziewcząt

Koszt: Uczestnicy pokrywają wartość materiałów użytych do budowy i startów (60 zł). Po zakończonych warsztatach i zaliczonych startach rakiety stają się własnością uczestników.

Ilość miejsc: ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń