Warsztaty z modelarstwa kosmicznego w BPN-T - zbuduj własną rakietę!

Warsztaty z modelarstwa kosmicznego w BPN-T - zbuduj własną rakietę!
14/06/2022 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Zapraszamy we wtorek 14 czerwca w godz. 17:00-20:00 na warsztaty rakietowe, podczas których będzie można zbudować podstawowy model rakiety z silnikiem klasy A. To może być pierwszy krok w kierunku bardziej zaawansowanych konstrukcji. 

Koszt warsztatów: 110 zł (wartość materiałów użytych do budowy i startów).

Uwaga! Zapisując siebie i dziecko musisz zapisać się dwa razy:


1. Zapisując siebie kliknij przycisk 'Zapisz się', 

uzupełnij swoje dane i potwierdź.


2. Zapisując dziecko drugi raz klikasz 'Zapisz się', zaznaczasz pole "Podaj dane uczestnika", uzupełniasz dane dziecka, potwierdzasz.


GDY DZIECKO MA WIĘCEJ NIŻ 12 LAT I BĘDZIE UCZESTNICZYĆ SAMO WYKONAJ TYLKO 2 KROK.

Zapisanie uczestnika jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie jego wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć lub nagrań video, w celach promocyjnych Organizatora. Zgoda ta obowiązuje zarówno na czas trwania warsztatów, jak i po ich zakończeniu.

Każdy uczestnik otrzyma bezpieczny i sprawdzony model rakiety z silnikiem jednorazowym i z pomocą instruktorów Polskiego Towarzystwa Rakietowego zbuduje swoją konstrukcję. Forma warsztatowa pozwoli uczestnikom rozwinąć umiejętności manualne poprzez samodzielnie montowanie, klejenie i wiązanie modeli. Ostatnia, najbardziej widowiskowa i wyczekiwana część spotkania czyli starty rakiet, odbędzie się na otwartym terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Po warsztatach i zaliczonych lotach, rakiety stają się własnością uczestników (modele są wielokrotnego użytku, wystarczy zaopatrzyć się w silniki jednorazowe).

Dodatkowo w trakcie warsztatu zaprezentowane zostaną zdjęcia i filmy o tematyce kosmicznej. Zajęcia te mają wszechstronny wpływ na rozwój człowieka, uczą cierpliwości, odpowiedzialności, historii, są też ciekawą formą aktywności.

Plan warsztatów

  • Wprowadzenie do tematyki warsztatów.
  • Budowa modelu rakiety kosmicznej z otrzymanego zestawu części: korpus rakiety wraz z głowicą, statecznikami i przelotkami do mocowania na wyrzutni, silnika rakietowego, taśmy hamującej, która zmniejsza prędkość opadania rakiety.
  • Prezentacja zdjęć i filmów o tematyce kosmicznej.
  • Finałem zajęć jest ustawienie rakiety na wyrzutni i wystrzelenie jej w powietrze na terenie otwartym BPN-T. UWAGA: opady deszczu i silny wiatr uniemożliwiają przeprowadzenie tej części.

Koszt warsztatów

Uczestnicy pokrywają wartość materiałów użytych do budowy i startów - 110 zł (płatność gotówką przy wejściu na warsztaty). Po warsztatach i zaliczonych startach rakiety stają się własnością uczestników.

Do kogo są skierowane warsztaty?

  • do miłośników astronomii i modelarstwa,
  • osób szukających sposobów na aktywne spędzenie czerwcowego wieczoru ze swoimi dziećmi czy przyjaciółmi (dzieci do 12 lat uczestniczą z opiekunem, powyżej 12 lat mogą samodzielnie budować model).

Organizatorzy

Organizatorami warsztatów rakietowych jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz Polskie Towarzystwo Rakietowe.