Vademecum rynków zagranicznych w BPN-T - rynek niemiecki

Vademecum rynków zagranicznych w BPN-T - rynek niemiecki
13/03/2018

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Vademecum rynków zagranicznych”, Najbliższe spotkanie poświęcone jest rynkowi niemieckiemu. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK Polska). Vademecum odbędzie się 13 marca 2018 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Rejestracja i agenda znajdują się na na stronie: https://pfrr.pl/vademecum-rynkow-zagranicznych-niemcy/

Rejestracja do 8 marca 2018 r.


W ramach spotkania przedstawione zostaną następujące tematy:

  • rynek niemiecki jako atrakcyjny rynek zbytu - charakterystyka rynku niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem sektora przemysłowego,
  • jak skutecznie zaistnieć na rynku niemieckim – wskazówki praktyczne, zagadnienia marketingowe, myślenie projektowe, jak przygotować się do misji,
  • aspekty prawne – ogólne warunki prowadzenia biznesu, delegowanie pracowników oraz dobre praktyki,
  • dobre i złe praktyki – współpraca z firmami niemieckimi- doświadczenia firm podlaskich.

Spotkanie poprowadzą eksperci z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) oraz swoim doświadczeniami podzielą się przedstawiciele podlaskich firm.


Paweł Kwiatkowski


Dyrektor Działu Doradztwa Rynkowego. W AHK Polska od 2009 r. Odpowiedzialny m.in. za wprowadzanie polskich firm na rynek niemiecki, w tym analizy rynku oraz weryfikacja możliwości zbytu. Organizacja licznych wyjazdów oraz misji gospodarczych na targi w Niemczech. Do głównych kompetencji należy działalność b2b w branżach przemysłowych.


Roland Fedorczyk


Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Leibniza w Hanowerze oraz Podyplomowych Studiów Polskiego Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wcześniej pracował jako adwokat w polsko-niemieckiej kancelarii adwokackiej w Berlinie oraz jako Manager w Niemieckiej Agencji Wspierania Handlu Zagranicznego (GTAI).
Od 1 lipca 2016r. Dyrektor Działu Prawo i Podatki w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

Maciej Lachowski


Współwłaściciel fimy Toroidy.pl Transformatory L. Lachowski Sp.k. – producent transformatorów toroidalnych

Jan Zadykowicz


Prezes firmy Jazon Sp. z o.o. – Producent maszyn i urządzeń brukarskich

Każdy z uczestników Vademecum otrzyma pakiet ofert firm niemieckich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z polskimi firmami.


Kontakt

Anna Wrzesińska
tel: +48 85 740 86 77
kom: +48 604 079 373
e-mail: wrzesinska@pfrr.pl