Twój startup w Dolinie Krzemowej

Twój startup w Dolinie Krzemowej
12/12/2017 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny wspólnie z Podlaskim Związkiem Pracodawców i Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, zapraszają na spotkanie z Martą Zucker, autorką książek o sukcesie polskich startupów na arenie międzynarodowej.

I część spotkania upłynie na prezentacji Marty Zucker nt. "Twój startup w Dolinie Krzemowej". Uczestnicy otrzymają wskazówki, które pomogą im lepiej orientować się w drodze ich startupów na szczyt.

II część to czas na dyskusję, pytania i odpowiedzi. Uczestnicy zaproszeni będą do aktywnego włączenia się w luźną rozmowę, której moderatorem będzie Lech Pilarski – redaktor Polskiego Radia Białystok.

Poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia:

  • czy warto jechać do Doliny Krzemowej i na jakim etapie działalności,
  • jak przygotować się do samego wyjazdu oraz jak stawiać tam swoje pierwsze kroki.
  • wartości Doliny Krzemowej, które warto zaszczepić na polskim gruncie - w naszych startupach i organizacjach,
  • osławione dolinowe „pay it forward",
  • uczciwość biznesowa i zaufanie w biznesie,
  • wzajemne wsparcie i budowanie sieci kontaktów.

Udział w spotkaniu jest darmowy, po wcześniejszej rejestracji.

Partnerem wydarzenia jest księgarnia TaniaKsiazka.pl, fundator książek, które można będzie wygrać podczas wydarzenia.

Gdzie: biuro coworkingowe Centroom, ul. Sienkiewicza 9, Białystok

Kiedy: 12 grudnia 2017 r., w godz. 17.00-18.00

Marta Zucker

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i podyplomowych studiów z zakresu prawa i zarządzania oraz marketingu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendystka uniwersytetu Eötvös Loránd Egyetem w Budapeszcie.

Autorka książek o sukcesie polskich startupów na arenie międzynarodowej: „Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej” PWN, 2016 oraz „Igrzyska talentów w Dolinie Krzemowej. Rozmowy z mistrzami start-upów” PWN, 2015.


Karierę zawodową rozpoczęła w Bukareszcie pracując dla międzynarodowej korporacji, gdzie tworzyła od podstaw rumuński oddział firmy. Od wielu lat związana z firmą konsultingową KarStanS Sp. z o.o., gdzie doradza wielu firmom w prowadzeniu biznesu. Marta jest autorką kilkudziesięciu raportów marketingowych, a także opracowań opisujących procesy prywatyzacji i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw.

Przez kilka lat pracowała także w Warszawie, gdzie założyła firmę produkującą reklamy telewizyjne. Doświadczenie nabyte w Warszawie skierowało Martę do Nowego Jorku.

Obecnie współpracuje ze środowiskiem startupów w Polsce i w Dolinie Krzemowej. W Dolinie Krzemowej aktywnie buduje network integrujący polskie środowisko zainteresowane branżą nowych technologii. Marta jest współorganizatorką spotkań społeczności PLUGinSF w San Francisco, której celem jest utworzenie globalnej sieci zrzeszającej Polaków działających w IT i zbudowanie solidnego mostu łączącego Silicon Valley z Polakami rozrzuconymi po całym świecie. Współpracuje także z organizacjami wspierającymi kobiety w podejmowaniu nowych wyzwań.

Mieszka w San Francisco i w Polsce. Przez kilka lat samodzielnie podróżowała po Indiach, Nepalu, Azji Południowo-wschodniej i Nowej Zelandii. Jej najwyższym osiągnięciem górskim jest zdobycie szczytu Pokalde 5806 m n.p.m.