ŚTP - Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

ŚTP - Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży
19/11/2017

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Warsztaty organizowane w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości. Podczas bezpłatnego wydarzenia postaramy się pokazać na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.

Warsztaty zostań przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych:


  • dzieci 8-12 lat - Początek przygody z programowaniem w Kodu


Uczestnicy nauczą się projektowania i budowy własnej gry 3D, podobnej do tych, które znają z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznają się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest w stanie umożliwić samodzielną budowę gry!


  • nastolatki 13-16 lat - WWW - Jak to jest zrobione?


Kto by nie chciał poznać budowy tego, z czym styka się na co dzień w Internecie? Młodzież żywo interesuje się technologiami, a na warsztatach będzie okazja, by dowiedzieć się, jak są zrobione aplikacje i strony internetowe. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla kogoś zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a uczestnicy wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbują wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

Zapisz dziecko TUTAJ, a nastolatka TUTAJ

Prowadzący: Instruktorzy Wow School 


WOW School prowadzi kursy z programowania komputerowego dla dzieci i młodzieży, według autorskich programów, dostosowane do różnych grup wiekowych i różnych poziomów. Zajęcia prowadzone są przez praktyków z rożnych dziedzin, doświadczonych w pracy z najmłodszymi.