Pożegnanie wakacji w BPN-T – warsztaty i pokazy dla najmłodszych

Pożegnanie wakacji w BPN-T – warsztaty i pokazy dla najmłodszych
02/09/2017

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

2 września 2017 r. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny i KochamRoboty organizują bezpłatne spotkanie pn. „Pożegnanie wakacji z KochamRoboty”, adresowane do miłośników innowacyjnych technologii i świetnej zabawy.

Koniec sierpnia coraz bliżej, co oznacza tylko jedno – zbliża się początek roku szkolnego. To dobra okazja aby wspólnie pożegnać wakacje! Impreza skierowana jest do dzieci od 4 do 10 roku życia oraz ich opiekunów. Podczas wydarzenia najmłodsi będą nie tylko dobrze się bawić, ale też zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu m.in. robotyki i programowania.

Pokazy i warsztaty z programowania

W programie imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji. Oprócz pokazów i warsztatów z konstruowania i programowania robotów z zestawami Lego WeDo 2.0, odbędą się nowe zajęcia pn. „Klub Młodych Programistów” (w ramach akcji Programowanie Przyjazne Dziecku). Prowadzący w przyjazny sposób zapoznają dzieci (4-6 lat) z podstawami programowania, matematyki i języka angielskiego. Specjalnie przygotowane maty oraz rozsądna dawka nowych technologii to tylko niektóre z elementów, które wprowadzą najmłodszych w zupełnie nowy wymiar nauki.

Mistrzostwa robotów w piłce nożnej

Wszyscy mali fani Roberta Lewandowskiego na pewno ucieszą się z Mistrzostw Robotów w piłce nożnej. Jednak niech was nie zwiedzie luźna forma tego punktu programu - pod przykrywką sportowej rywalizacji najmłodsi odbędą aktywną lekcję robotyki, programowania i współpracy z dotykowymi robotami.

Konstruowanie rakiet

To jednak nie koniec atrakcji. Dzieci będą mogły również dowiedzieć się, jak stworzyć własny model rakiety. Organizatorzy stawiają na pobudzenie wyobraźni małych uczestników – może jeden z nich w przyszłości zostanie astronautą lub konstruktorem rakiet kosmicznych? 

Koszt wzięcia udziału w warsztatach rakietowych to 47 zł (pokrycie kosztów materiałów). Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik otrzyma własny model rakiety (pod warunkiem szczęśliwego lądowania – możliwe jest, że podczas spadania rakieta uszkodzi się lub wyląduje w miejscu uniemożliwiającym jej odzyskanie). Do udziału w warsztatach zaproszeni są opiekunowie z minimum 6-latkami (1 model na parę – dziecko plus opiekun). Rezerwacja miejsc na stronie: https://kochamroboty.evenea.pl/.


Warsztaty i pokazy odbędą się 2 września w godz. 11:00-14:00, w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ul. Żurawiej 71.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie: www.kochamroboty.pl/Landing/PozegnanieWakacji.