Podpisanie umowy na wykonanie Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku

Podpisanie umowy na wykonanie Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku
12/07/2018

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

W imieniu Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego zapraszamy na oficjalne podpisanie umowy, dotyczącej zaprojektowania oraz wykonania Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy, które odbędzie się 12 lipca 2018 roku o godz. 12:00 w Budynku Inkubatora Technologicznego przy ul. Żurawiej 71 w sali konferencyjnej nr 0.17.

Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy powstanie na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, zajmując ponad 3200 metrów kwadratowych. Przestrzeń podzielona zostanie na strefę dedykowaną najmłodszym odbiorcom, w wieku 3-10 lat, oraz na wystawę główną dla młodzieży i dorosłych. W środku, zwiedzający znajdą kilkadziesiąt stanowisk doświadczalnych oraz 4 laboratoria tematyczne.


Postępowanie o udzielenie zamówienia wygrała firma Trias AVI Sp. z o.o. z Warszawy. Podmiot ten ma już na swoim koncie realizacje m.in. dla Muzeum Narodowego, Muzeum Warszawy, czy Muzeum Wojska Polskiego. Przedsiębiorstwo Trias AVI sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem instalacji multimedialnych oraz integracją audiowizualną. Firma może pochwalić się m.in. realizacją Bazy MARS#17, będącej wystawą główną w budynku Centrum Popularyzacji Kosmosu „PLANETARIUM – TORUŃ” oraz multimedialną aranżacją Galerii Faras w Muzeum Narodowym w Warszawie – największej w Europie ekspozycji zabytków kultury i sztuki nubijskiej z okresu chrześcijańskiego. Zadaniem wykonawcy jest kompleksowe zaprojektowanie przestrzeni, wykonanie robót budowlanych oraz dostarczenie i montaż stanowisk ekspozycyjnych.