Piknik Naukowy 2017 - warsztaty rakietowe w BPN-T

Piknik Naukowy 2017 - warsztaty rakietowe w BPN-T
22/05/2017 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Skonstruuj swoją własną kartonową rakietę wyposażoną w silnik i wystrzel ją w powietrze podczas Pikniku Naukowego w BPN-T, w ramach XV edycji Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z budową i użytkowaniem prostych modeli rakiet. Korzystając z instrukcji i zestawów modeli do samodzielnego montażu, każdy będzie mógł skonstruować swoją własną kartonową rakietę wyposażoną w silnik. Na koniec własnoręcznie zbudowaną konstrukcję będzie można wysłać w "kosmos". A wszystko to pod okiem instruktorów Polskiego Towarzystwa Rakietowego.


Warsztaty skierowane są do dzieci szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej, ale też do wszystkich zainteresowanych modelarstwem rakietowym. Oprócz dobrej zabawy, zajęcia uczą cierpliwości i dokładności, mogą też wciągnąć w świat kosmonautyki na dłużej. Jedne zajęcia to cztery godziny dobrej zabawy - od samodzielnej konstrukcji rakiety, aż po jej start.


Informacje dodatkowe:

  • miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71, 15-540 Białystok, sala 0.17
  • start warsztatów: godz. 13:00
  • czas trwania warsztatów: 4h
  • limit uczestników: 60
  • warsztaty są bezpłatne


UWAGA! Dzieci poniżej 13 roku życia muszą przyjść na warsztaty z opiekunem!

Zgłoszenia osób, które zarejestrowały się na powyższe wydarzenia i nie wezmą w nich udziału bez wcześniejszej anulacji u Organizatora będą akceptowane na kolejne wydarzenia w ostatniej kolejności. Prosimy o przemyślane decyzje i nie blokowanie miejsca innym. Anulacje zgłoszeń proszę jak najszybciej przesyłać na kontakt@bpnt.bialystok.pl.