Pierwsze spotkanie z programowaniem

Pierwsze spotkanie z programowaniem
11/02/2018

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Podczas bezpłatnego wydarzenia odbywającego się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym trenerzy WOW SCHOOL w ciekawy sposób pokażą,  na czym polega nauka programowania. Uczestnicy dowiedzą się również jak rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie.

Razem z Wow School prowadzimy semestralne kursy programowania (oferta TUTAJ). Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie miało styczności z programowaniem, to uczestnictwo w wydarzeniu pomoże mu zdecydować, czy takie zajęcia są dla niego.

Dziecko można zapisać na jeden warsztat z wymienionych poniżej.


Godz. 10:00 - 11:00 


Sala 1 
Dla dzieci 10-13 lat: App & Game development w Pythonie!

Myślałeś lub myślałaś o stworzeniu własnej gry lub rozszerzeniu zakresu dostępnych funkcji w swojej ulubionej produkcji? Jeśli tak to super, a jeśli nie to spróbuj się nad tym zastanowić w tej chwili... To wcale nie musi być takie trudne jak Ci się wydaje! Dzięki językowi programowania Python dowiesz się jak zalety tegoż języka wykorzystać i przekuć na w pełni funkcjonalne rozgrywki komputerowe, poznając przy tym jak wygląda proces tworzenia produktu.

Sala 2
Dla młodzieży 13-16 lat: Game development z C# i Unity!
Czy tytuły takie jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity są Ci znane? Czy wiesz co łączy te wszystkie gry? Poprawna odpowiedź to: Unity - silnik do tworzenia gier, z którym w trakcie tych zajęć się zapoznamy. Dowiemy się w jaki sposób projektować interfejsy gier oraz jak wygląda programowanie scenariuszy i mechaniki fier z wykorzystaniem języka programowania C#. Jeśli tworzenie gier 2D bądź 3D to nasze marzenie, to właśnie te zajęcia są pierwszym krokiem do jego realizacji!


Godz. 11:30 - 12:30


Sala 1

Dzieci 8-12 lat – Scratch – animacje i gry!

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie ma lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!


Sala 2

Młodzież 13-16 lat – VR development z JS i Unity!

Z wykorzystaniem znanych i niesamowicie popularnych technologii tj. język programowania Javascript oraz C# i środowisko Unity, zaprojektujemy różnego rodzaju sceny i rozgrywki, które przeniosą nas – fizycznie oraz mentalnie - w świat trójwymiarowej fikcji. 


Godz. 13:00 -14:00


Sala 1

Dzieci 8-12 lat – Uczę się mówić w wielu językach!

Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki kurs programowania wybrać dla swojego dziecka i chcesz, aby sam spróbował różnych opcji i dokonał wyboru, warsztat ten będzie doskonałym rozwiązaniem. Damy Twojemu dziecku możliwość zapoznania się z arkanami programowania odkrywanymi za pomocą różnych technologii, narzędzi i kierunków dalszego rozwoju.


Sala 2 

Dla młodzieży 13-16 lat: Aplikacje Internetowe - HTML, CSS i JS bez tajemnic!

Poznamy budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

Zapisz dziecko TUTAJ

Dla rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej o tym jak, kiedy i dlaczego warto uczyć dzieci programowania zapraszamy na prezentację "Programowanie trzecim niezbędnym językiem", która odbędzie się o 10:15, 11:45 i 13:15 . Wszystkich chętnych prosimy o rejestrację.

Informacje dodatkowe:

  • Zapewniamy sprzęt. 
  • Dzieci pracują w grupach. 
  • O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. 
  • Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalenie wizerunku uczestnika oraz jego opiekunów, w formie nagrania audio-wideo lub fotografii w celach promocyjnych WOW SCHOOL.