Pierwsze spotkanie z programowaniem

Pierwsze spotkanie z programowaniem
03/09/2017

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Podczas bezpłatnego wydarzenia postaramy się pokazać na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.

Mnóstwo dzieci spędza swój czas wolny przed komputerem. Warto jednak połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć uczyć je programowania od najmłodszych lat, dlatego też zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego!


Razem z Wow School prowadzimy semestralne kursy programowania (oferta TUTAJ). Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie miało styczności z programowaniem, to uczestnictwo w wydarzeniu pomoże mu zdecydować, czy takie zajęcia są dla niego.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych:

  • Dzieci 8-12 lat, godz. 10:00 – 11.30 - Początek przygody z programowaniem w kodu - Nauczymy się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnym, ikonograficznym językiem programowania, jest nam to w stanie umożliwić!
  • Dzieci 8-12 lat, godz. 12:00 - 13.30 - SCRATCH - Moje pierwsze animacje - Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie ma lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!
  • Nastolatki 13-16 lat, godz. 10:00 – 11.30 - WWW - Jak to jest zrobione- Poznamy budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!
  • Natolatki 13-16 lat, godz. 12.00 - 13.30 - Game Development Z C# i UNITY - Czy tytuły takie jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity są Ci znane? Czy wiesz co łączy te wszystkie gry? Poprawna odpowiedź to: Unity - silnik do tworzenia gier, z którym w trakcie tych zajęć się zapoznamy. Dowiemy się w jaki sposób projektować interfejsy gier oraz jak wygląda programowanie scenariuszy i mechaniki fier z wykorzystaniem języka programowania C#. Jeśli tworzenie gier 2D bądź 3D to nasze marzenie, to właśnie te zajęcia są pierwszym krokiem do jego realizacji!

Dla rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej o tym jak, kiedy i dlaczego warto uczyć dzieci programowania zapraszamy na prezentację "Programowanie trzecim niezbędnym językiem"


Zajęcia z programowania poprowadzą doświadczeni specjaliści z WOW SCHOOL, według autorskich programów, dostosowanych do różnych grup wiekowych i różnych poziomów.


Wszystkich chętnych prosimy o rejestrację TUTAJ