Noc Jurija w BPN-T

Noc Jurija w BPN-T
12/04/2017 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

12 kwietnia w tzw. Noc Jurija, w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, odbędą się 5-godzinne warsztaty modelarstwa kosmicznego. Uczestnicy zbudują modele wyposażone w mikro oświetlenie LED, które wystartują o zmierzchu. Dzięki temu ich trajektoria lotu będzie dobrze widoczna.

Agenda wydarzenia:

14:45 - 15:00

Rejestracja uczestników.

15:00 - 17:00

Rozpoczęcie zajęć - warsztaty z konstruowania rakiet, tworzenie przez uczestników własnych modeli.

17:00 - 17:20

Przerwa.

17:20 - 18:20

Prezentacja filmów, ciekawostek i zdjęć związanych z rakietami i kosmosem.

18:30 - 20:00

Starty wykonanych modeli.

Zakres warsztatów
Warsztaty poprowadzą instruktorzy, członkowie Polskiego Towarzystwa Rakietowego.Podczas zajęć wykorzystywane będą modele z zasobnikiem LED, bezpieczne, sprawdzone, przeznaczone do startów z boiska szkolnego. Warsztatowa forma zapewnia najlepszy kontakt z materią. Uczestnicy będą montować, kleić, wiązać i startować!Zbudują modele napędzane silnikami klasy A. Starty odbędą się na otwartym terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Modele zawsze lądują na spadochronach. Silniki są wymienne i jednorazowe, a modeli można używać wielokrotnie. W trakcie spotkania zostaną też wyświetlone filmy i zdjęcia o tematyce kosmicznej.

Koszt zajęć
Uczestnicy pokrywają wartość materiałów użytych do budowy i startów - 65 zł (płatne na miejscu gotówką). Po zakończonych warsztatach i zaliczonych startach rakiety stają się własnością uczestników.

Wiek uczestników
Warsztaty adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Uczestnicy w wieku do 12 lat muszą przyjść z opiekunem, a starsi - powyżej 12 lat, mogą samodzielnie budować model (opiekun chcący wziąć udział proszony jest o przesłanie takiej informacji po zapisaniu dziecka na wydarzenie na adres: kontakt@bpnt.bialystok.pl). W przypadku uczestników nieletnich, wymagana jest pisemna zgoda opiekunów prawnych.

Liczba miejsc ograniczona do 30 osób!

Termin: 12 kwietnia 2017 w godzinach 15:00-20:00
Miejsce: Inkubator Technologiczny BPN-T, sala 0.17, Żurawia 71, Białystok