Ferie z Minecraftem w BPN-T

Ferie z Minecraftem w BPN-T
29/01/2018 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zaprasza 29 stycznia 2018 r. rodziców i dzieci w wieku 8-12 lat na bezpłatne spotkanie z Minecraftem. To dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu, a zarazem wprowadzenie do świata kodowania.

Gracze wraz z opiekunami połączą siły, by wspólnie stworzyć budowlę, jaką zaproponuje prowadzący lub dzieci. Czy to będzie galeria handlowa, fabryka, dworzec, a może coś zupełnie kosmicznego – to się okaże na zajęciach. Każdy może przyjść z pomysłem na swoją konstrukcję. Co najważniejsze, dzieci dowiedzą się, jak można budować w Minecraft, używając języków programowania. Prowadzący pokaże jak w języku PHP można podłączyć się zdalnie do serwera Minecraft i stworzyć np. ścianę o rozmiarach 100x100 bloków. Ręcznie trzeba byłoby budować ją blok po bloku, a użycie języka programowania pozwala zrealizować te zadanie znacznie szybciej.

W ten oto sposób gra komputerowa staje się prawdziwie edukacyjnym narzędziem, pozwalającym dzieciom i ich rodzicom wspólnie spędzić czas, wzajemnie się uczyć i komunikować. Poprzez Minecraft, dzieci bardzo łatwo wchodzą w świat kodowania. Rozwijają umiejętność współpracy, planowania, kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

Zapisy na wydarzenie zostały zakończone. W związku z dużym zainteresowaniem uruchomiliśmy listę rezerwową - aby się na nią zapisać prosimy o mail na adres k.dobrzynska@bpnt.bialystok.pl

Informacje praktyczne:

  • Wiek dzieci: 8-12 lat
  • Limit miejsc: 15 dzieci + opiekunowie
  • Sprzęt: każdy uczestnik przynosi własny laptop z zainstalowaną grą Minecraft. Wszyscy podłączą się do wspólnego serwera
  • Opieka nad dziećmi: każde dziecko musi przyjść z opiekunem
  • Wyżywienie: we własnym zakresie. Możliwość skorzystania z usług bistro w BPN-T
  • Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalenie wizerunku uczestnika oraz jego opiekunów, w formie nagrania audio-wideo lub fotografii w celach promocyjnych BPN-T.

Prowadzący:

Karol Przybyszewski - ojciec dwóch synów - pasjonatów gry Minecraft. Z wykształcenia i zamiłowania programista. Organizuje spotkania dla rodziców i dzieci chcących wspólnie tworzyć budowle w świecie Minecraft.