DOFE 2017 - Zwiedzanie laboratoriów naukowych BPN-T

DOFE 2017 - Zwiedzanie laboratoriów naukowych BPN-T
18/05/2017 Zapisy zakończone

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

Dni Otwarte Funduszy Europejskich pozwolą na odwiedziny miejsc, w których cuda nowoczesności wydarzają się na naszych oczach! Mowa o laboratoriach naukowych BPN-T. Na co dzień niedostępne dla zwiedzających, tego dnia będą czekać na zainteresowanych innowacjami gości.

Tego dnia zwiedzisz:

  • Laboratorium Obrazowania Molekularnego BPN-T – czyli zespół różnych pomieszczeń i gabinetów lekarskich. Są tu szatnie dla pacjentów, recepcja oraz pokoje w których mogą się oni wyciszyć i przygotować do badań. Wszystko zaprojektowano tak, by chory przechodził z gabinetu do gabinetu, a nie musiał ich szukać na korytarzu. Laboratorium wyposażone jest w innowacyjną na skalę światową aparaturę diagnostyczną - skaner PET/MRi. Wykonuje on jednocześnie dwa rodzaje skojarzonych ze sobą badań: emisyjną, pozytonową tomografię komputerową (PET) oraz komputerowy rezonans magnetyczny (MRi). Po laboratorium oprowadzą pracownicy spółki celowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która jest operatorem tej pracowni.
  • Prototypownię 3D - tu znajdują się drukarki 3D, umożliwiające drukowanie modeli z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego - ABS, materiałów żywicznych oraz metalu. Prototypowania wyposażona jest też w przenośny laserowy skaner 3D, który umożliwia skanowanie w każdym miejscu przedmiotów o najróżniejszych gabarytach. Sprzęt laboratorium pozwala na wykonanie modeli, które znajdują zastosowanie w dziedzinach, takich jak: medycyna, reklama, motoryzacja, wzornictwo przemysłowe, wzornictwo artystyczne, projektowanie, dekoracje wnętrz, elektronika, architektura, czy renowacja zabytków. O druku 3D opowiedzą pracownicy spółki ChM - największego polski producent implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii –będącej operatorem tej pracowni.  
  • Laboratorium Badania Kompatybilności Elektromagnetycznej - wyposażone w światowej klasy aparaturę, wykonaną na specjalne zamówienie oraz w największą w Polsce Północno-Wschodniej ekranowaną komorę bezechową SAC. Badane tu urządzenia elektryczne i elektroniczne mogą mieć znaczne gabaryty: zmieszczą się tu samochody, a nawet małe samoloty. Po laboratorium oprowadzą pracownicy Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, który jest operatorem tej pracowni.

Kiedy?
18 maja w godz. 16:30-18:00 - prosimy o punktualne przybycie!

Gdzie?
Budynek Centrum Technologicznego BPN-T, przy ul. Żurawiej 71A, Białystok.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.