Azure Workshops #2 - Białystok - Security w Azure

Azure Workshops #2 - Białystok - Security w Azure
12/01/2019

Białostocki Park Naukowo Technologiczny

Żurawia 71, 15-540 Białystok

12 stycznia 2019 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się drugie warsztaty organizowane przez Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku. Tematem najbliższego spotkania będzie Security w Azure. Warsztat poprowadzi Michał Furmankiewicz - Head of Consulting w Chmurowisku.

Zakres warsztatów:

  • Nisko poziomowa architektura chmury z perspektywy bezpieczeństwa

  • Wykorzystanie rozwiązań Azure Firewall, Azure DDoS, Azure Application Gateway w trybie WAF

  • Podłączenie elementów sieci pod Network Watcher i analiza zachowań komponentów sieciowych

  • Podłączenie środowiska do Azure Security Center, rekonesans, symulacja ataku i analizy

  • Network Watcher

  • Log Analytics i Service Map

  • Azure Security Center

Warsztaty odbędą się w Transferowni BPN-T, w godzinach 9 - 16. 


Uczestnicy powinni posiadać bazową wiedzę o sieciach i infrastrukturze oraz o usługach Azure. Wymagana Subskrypcja Azure oraz dostęp do konsoli Azure Bash lub PowerShell (może być w konsoli Azure). 


Na warsztaty należy przynieść gotowego do pracy laptopa.Autor cytatu
Michała pracuje jako Head of Consulting w Chmurowisku i odpowiada za cały consulting w ramach projektów doradczych, szkoleniowych i wdrożeniowych. Przez 11 lat pracował w Microsoft, gdzie ostatnie 4 poświęcił tylko i wyłącznie rozwiązaniom Chmurowym piastując rolę Architekta Rozwiązań Chmurowych dla wielu firm w Polsce.
Stara się rozumieć biznesowe aspekty technologii i szukać motywacji, które pozwalają uruchamiać duże projekty migracyjne czy innowacyjne.


Lubi nowe technologie i stara się je wykorzystać w realnym biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, które może pomóc w transformacji firmy. W wolnym czasie występuje na konferencjach, meetupach lub pisze na blogu cloudarchitects.pl. Kiedy czasu jest naprawdę dużo, zakłada słuchawki i bawi się technologią w ramach rozrywki umysłowej.

Michał Furmankiewicz

Prowadzący