Startup Europe Week Bialystok

Startup Europe Week Bialystok

Startup Europe Week to inicjatywa Komisji Europejskiej, która chce stymulować lokalnie tworzenie środowiska przyjaznego biznesowi i innowacjom oraz wspierać już istniejące ośrodki.

Istnieje wiele globalnych inicjatyw promujących przedsiębiorczość i motywujących do zakładania własnych firm, na wzór tych z Doliny Krzemowej. W Europie jednak panują inne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Zróżnicowanie regionalne i miejscowa polityka odgrywają w tym znaczącą rolę. Kluczowe są tu podatki, ulgi oraz warunki przekazywania dotacji. Tak zrodziła się inicjatywa Komisji Europejskiej pn. „Startup Europe Week”. 


Białostocki Park Naukowo-Technologiczny jest lokalnym organizatorem przedsięwzięcia w Białymstoku. Dotąd odbyły się cztery edycje wydarzenia: w 20162017, 2018 i 2019 roku.


Europejski Tydzień Startupów ma być platformą ułatwiającą dialog pomiędzy władzami lokalnymi, a przedsiębiorcami. Inicjatywę tą wspiera Komitet Regionów oraz Startup Europe, której patronuje Komisja Europejska.