Zaczarować planszę

Zaczarować planszę

30/09/2016 07:47 przez Julita Pytel Aktualności

Prężnie rozwijający się rynek gier planszowych w wersji cyfrowej oraz coraz większe zainteresowanie urządzeniami mobilnymi przyczyniło się do powstania pomysłu na interaktywną grę planszową. Autorem projektu zakwalifikowanego do inkubacji w Platformie startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents” jest Arkadiusz Chybiński.

Gry planszowe to jedna z niewielu rozrywek, która potrafi zaangażować całe rodziny i grupy przyjaciół. Dotychczas wyobraźnię ich twórców ograniczała konstrukcja planszy i liczba oczek wyrzuconych na kostce do gry. Prężnie rozwijający się rynek gier planszowych w wersji cyfrowej oraz coraz większe zainteresowanie urządzeniami mobilnymi przyczyniło się do powstania pomysłu na interaktywną grę planszową. Autorem projektu zakwalifikowanego do inkubacji w Platformie startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents” jest Arkadiusz Chybiński.


Nowoczesna gra planszowa zachowuje wszystkie dobre elementy tradycyjnych gier, zwiększa ich możliwości i doznania przy wykorzystaniu nowych technologii - animacji, dźwięku, automatycznych samouczków oraz szybkiego przygotowania rozgrywki. Interaktywna gra nadal niesie ze sobą wartości, którymi szczyciła się jej poprzedniczka. Dodatkowo potrafi wytłumaczyć zasady, pokazać swoje możliwości i zachęcić do zabawy. Pan Arkadiusz uważa, że jego produkt zwiększy również dostępność gier oraz mobilność graczy. Dotychczas trzeba było spotkać się przy jednym stole, teraz rozgrywka może toczyć się dzięki połączeniu z Internetem nawet na kilku kontynentach. Nowoczesne technologie umożliwiają zastosowanie szerokiego wachlarza rozwiązań rozgrywki przy wykorzystaniu na przykład smartfonów lub innych bezprzewodowych dedykowanych elementów. Wszystko to wprowadzi zabawę na jeszcze wyższy, bardziej fascynujący poziom gry.


Autor pomysłu jest zdania, że nie ma rzeczy niemożliwych, czasami jedynie brakuje nam wiedzy, żeby sobie z czymś poradzić. Jego pasją i pracą jednocześnie jest programowanie. Poza tym wolny czas lubi spędzać aktywnie - narty, żagle, rower lub grając w planszówki z rodziną i znajomymi. Pan Arkadiusz jest również majsterkowiczem, a wiertarka, lutownica i inne narzędzia nie są mu obce. Gry niosą ze sobą emocje, ale te emocje nie pochodzą z ich papierowych elementów, ale od grających w nie ludzi. Dlatego przeniesienie radości z korzystania z gier planszowych na przyjemność z interaktywnej gry z przyjaciółmi jest fascynującym zajęciem, o czym już niedługo przekona nas młody przedsiębiorca z Białegostoku.