Wyniki Hackatonu Miejskiego

Wyniki Hackatonu Miejskiego

22/10/2018 09:10 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

Znamy wyniki pierwszego Białostockiego Hackatonu Miejskiego! 19 i 20 października br. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym spotkało się grono utalentowanych programistów, którzy mieli jedno zadanie – zaprojektować rozwiązanie ułatwiające codzienne życie mieszkańcom naszego miasta. W rywalizacji najlepiej poradził sobie zespół studentów z Politechniki Białostockiej, w którym znaleźli się również pracownicy startupu z BPN-T.

Głównym celem hackatonu było opracowanie prototypu serwisu internetowego, aplikacji mobilnej lub innego technologicznego rozwiązania, którego wdrożenie pozwalałoby na rozwiązanie dokuczliwego problemu oraz ułatwienie warunków życia społeczności miasta.


Wydarzenie rozpoczęło się w piątek 19 października o godzinie 16.30. Uczestnicy mieli 24 godziny na wypracowanie swojego rozwiązania oraz na przygotowanie prezentacji.


Rywalizację wygrał zespół studentów z Politechnika Białostocka w składzie: Nela Brzozowska, Kacper Świsłocki, Marcin Tyborowski, Kamil Łętowski i Maksymilian Zyskowski. Warto wspomnieć, że Kacper, Marcin i Kamil pracują w startupie Elastic Cloud Solutions, który ma swoją siedzibę w BPN-T. Młodzi programiści stworzyli prototyp aplikacji do analizy i optymalizacji tras przejazdów transportu odpadów.   

 Organizatorzy: InfoTech Klaster Technologiczny, Miasto Białystok, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego


Główna nagroda w Hackatonie, 10 000 zł, została ufundowana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.