WORKPLACE WELLNESS w Hub of Talents

WORKPLACE WELLNESS w Hub of Talents

18/04/2017 08:21 przez Barbara Supińska Aktualności

Stan zdrowia człowieka bezpośrednio przekłada się na efektywność wykonywanej przez niego pracy. Coraz częściej związek ten zauważają pracodawcy, którzy inwestują w usługi związane z poprawą jakości życia w miejscu pracy. Workplace Wellness Sp. z o.o. to firma, która świadczyć będzie usługi z zakresu corporate wellness, a więc zarządzania zdrowiem, kondycją, motywacją i dobrym samopoczuciem pracowników podczas godzin pracy.

Firma powstała z potrzeby dbania o najważniejszy zasób każdego przedsiębiorstwa, jakim niewątpliwie są ludzie. Co ciekawe sami pracownicy nie postrzegają już siebie jako zasobu w firmie, natomiast bardziej jako inwestorów we własny rozwój, a także własną kondycję fizyczno-emocjonalną. Rodzi to potrzebę wprowadzania do firm usług z zakresu corporate wellness.

Podczas procesu inkubacji firma wypracowała trzy podstawowe zakresy działalności:

  • Konsulting z obszaru corporate wellness.
  • Konsulting z obszaru Workplace.
  • Pierwszą na rynku polskim aplikację do zarządzania corporate wellness w organizacji o nazwie Healh Book. Jest to wewnętrzny system promujący zdrowy styl życia pracowników, w tym aktywność fizyczną oraz dobre nawyki żywieniowe w pracy biurowej. Dzięki narzędziu pracodawca zyska zdrowszy, bardziej zaangażowany, zmotywowany i zdolny do efektywnej pracy zespół. Firma planuje sprzedaż na rynku polskim i międzynarodowym.

Magdalena Rudawska, korzystając z wieloletniego doświadczenia w działach HR w międzynarodowych korporacjach, stworzyła narzędzie Health Book, które w sposób kompleksowy zarządza kondycją pracowników. Pozwala także na realne oszczędności poprzez redukcję liczby zwolnień lekarskich oraz zmniejszenie fluktuacji. Aplikacja umożliwia także integrację pozostałych benefitów, takich jak karty sportowe, opieka medyczna, ubezpieczenia na życie i zarządzanie nimi. To zwiększa konkurencyjność i poprawia wizerunek przedsiębiorstwa na rynku pracy. Jest doskonałym narzędziem employer-brandingowym - stanowi narzędzie motywacji - pozwala kreować przyjazne środowisko pracy i wpływa na work-life balance oraz umożliwia wprowadzanie zmian w nawykach pracowników.

Pomysł został zakwalifikowany do inkubacji w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym w ramach Platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents”. Dzięki wykorzystaniu aplikacji Workplace Wellness życie pracownika stanie się dużo przyjemniejsze, a pracodawcy zyskają zdrowy i zaangażowany zespół.

Więcej o firmie na stronie: www.workplacewellness.pl.