Wiosła ERBI inkubowanego w Hub Of Talents spisują się na medal(e)!

Wiosła ERBI inkubowanego w Hub Of Talents spisują się na medal(e)!

31/08/2018 11:05 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

W dniach 22-26 sierpnia 2018 roku sportowcy z 24 krajów świata rywalizowali w Portugalii o medale Mistrzostw Świata w kajakarstwie. Aby osiągnąć ten cel, niektórzy z zawodników zdecydowali się użyć innowacyjnych wioseł startupu z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. W ubiegłym roku ERBI SP. z o.o. rozwijało swój produkt pod czujnym okiem ekspertów projektu Platformy Startowej Hub of Talents, a obecnie ich wiosła używane są na najważniejszych imprezach kajakarskich świata!  

Na bazie własnych doświadczeń, jako zawodnicy i trenerzy, zespół ERBI Sp. z o.o. opracował zoptymalizowaną i ergonomiczną formę wiosła, które jest konkurencyjne w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań, jakie oferuje rynek. Potwierdzają to ostatnie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie, gdzie czterech uczestników używało produktu ERBI aż w trzech kategoriach sportowych.  

Osiągnięcia zawodników używających wioseł ERBI na Mistrzostwach Świata w Portugalii w kajakarstwie:  

  • Artem Kozyr - złoty medal na dystansie 200 metrów, najlepszy czas na świecie w kanadyjkach C-1. 
  • Gleb Solodukha i Denis Makhlaev - złoty medal na dystansie 200 metrów w kategorii C-2. 
  • Artem Kozyr, Gleb Solodukha, Denis Makhlaev, Dmitry Lopata – czwarty czas na świecie na dystansie 500 metrów w kategorii C-4.

Członkowie zespołu ERBI również wzięli udział w zawodach, wspomagając swoją wiedzą merytoryczną reprezentację Białorusi.  

Artem Kozyr z wiosłem ERBI

(Fot. ERBI)

Gleb Solodukha i Denis Makhlaev

(Fot. ERBI)

Artem Kozyr, Gleb Solodukha, Denis Makhlaev, Dmitry Lopata z wiosłami ERBI

(Fot. ERBI)