Wiosenny kurs programowania w BPN-T dla dzieci i młodzieży

Wiosenny kurs programowania w BPN-T dla dzieci i młodzieży

03/01/2018 08:00 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

Ruszyły zapisy na wiosenne kursy programowania dla dzieci i młodzieży organizowane przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz WOW SCHOOL! Pierwsze zajęcia rozpoczną się w lutym 2018 roku. Zapraszamy zarówno naszych dotychczasowych uczniów, jak i osoby, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem - każdy znajdzie coś dla siebie. A w ofercie nowości: kurs App & Game Development w Pythonie oraz VR Development z JS i Unity.

Większość kursów nie wymaga wcześniejszej wiedzy z dziedziny programowania: wystarczy otwarty umysł, chęć do nauki nowych rzeczy, podstawowa umiejętność posługiwania się komputerem (myszka, klawiatura, pad) oraz podstawowa znajomość i umiejętność posługiwania się siecią Internet.


Oprócz języków programowania, uczniowie podczas zajęć będą również rozwijać umiejętności logicznego myślenia, doskonalić sztukę wystąpień publicznych oraz kształtować postawy przedsiębiorcze.


Zajęcia z programowania poprowadzą doświadczeni specjaliści z WOW SCHOOL, według autorskich programów, dostosowanych do różnych grup wiekowych i różnych poziomów. Jest to już kolejna edycja kursów organizowana w BPN-T. 


Semestr wiosenny potrwa od lutego do maja 2018 roku. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Planowanych jest 12 spotkań, po 90 minut każde.

Kursy dostępne w semestrze wiosennym

+

Grupa wiekowa 8-12

App & Game Development w Pythonie


 


10-13 lat, 

poziom podstawowy 

W trakcie kursu dowiesz się jakie są zalety języka Python oraz jak go wykorzystać i przekuć na w pełni funkcjonalne rozgrywki komputerowe, poznając przy tym jak wygląda proces tworzenia produktu w postaci aplikacji / gry komputerowej: od etapu projektowania, aż do momentu rozkosznego spędzania czasu przy stworzonej przez siebie rozgrywce. Dodatkowo zdobyta wiedza również przyda się poza zajęciami, np. celem sprawniejszego radzenia sobie z pracami domowymi, bądź w walce z niebezpieczeństwami czyhającymi na nas w Sieci. 


Uwaga: Brak miejsc

Scratch - animacje i gry
8-12 lat

poziom podstawowy

Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Uczniowie zaczną kurs od nauki robienia prostych animacji. W czasie kolejnych spotkań wymyślają i kreują interaktywne historyjki obrazkowe, proste gry czy klipy muzyczne. Na zajęciach omówione zostaną wszystkie etapy pracy ze Scratch: od założenia projektu, poprzez dzielnie się nim z innymi, do tworzenia super animacji i gier.   

Uczę się mówić w wielu językach 


8-12 lat

poziom podstawowy

Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki kurs programowania wybrać dla swojego dziecka i chcesz, aby sam spróbował różnych opcji i dokonał wyboru, kurs ten jest najlepszym rozwiązaniem. Damy Twojemu dziecku możliwość zapoznania się z arkanami programowania odkrywanymi za pomocą różnych technologii, narzędzi i kierunków dalszego rozwoju. Wykorzystując najciekawsze scenariusze z zajęć prowadzonych w wyspecjalizowanych kursach, przygotowaliśmy zbiorczy kurs przekrojowy, który wprowadzi naszych uczniów w świat programowania. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się tworzyć dwuwymiarowe gry i aplikacje, gry działające w świecie 3D czy chociażby aplikacje mobilne, które można uruchamiać na telefonach i tabletach. Nie zabraknie również nauki języka angielskiego, który pojawia się w interfejsach niektórych programów. A poza wiedzą techniczną, uczniowie zdobędą również wiedzę z zakresu logicznego myślenia, sprawnego i zwinnego radzenia sobie z problemami oraz procesów towarzyszących takiemu przedsięwzięciu jak budowa gry komputerowej od podstaw.  

Grupa wiekowa 13-16

VR Development z JS i Unity 


13-16 lat

poziom średniozaawansowany

Wirtualna rzeczywistość to już nie fikcja - to teraźniejszość (i niewątpliwie przyszłość). W trakcie kursu uczniowie nauczą się jak ją stworzyć. Z wykorzystaniem znanych i niesamowicie popularnych technologii tj. język programowania Javascript oraz C# i środowisko Unity, zaprojektujemy różnego rodzaju sceny i rozgrywki, które przeniosą uczestników – fizycznie oraz mentalnie - w świat trójwymiarowej fikcji.  

Game Development z C# i Unity 


13-16 lat

poziom podstawowy

W trakcie kursu uczestnicy nauczą się jak zaprojektować i zbudować własną wieloplatformową grę wykorzystując bardzo popularny i niesamowicie funkcjonalny silnik do tworzenia gier - Unity. Silnik ten wykorzystywany jest m.in. przy tworzeniu i rozwoju takich gier jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity. Kurs pokrywa zarówno tematy projektowania interfejsów gier, programowanie scenariuszy i mechaniki z wykorzystaniem języka programowania C# oraz wdrożenia i uruchomienia gier na różnych platformach i urządzeniach tj. smartfon, tablet, laptop czy nawet telewizor.  

Aplikacje Internetowe - HTML, CSS i JS bez tajemnic


13-16 lat

poziom podstawowy  

Kurs ten otwiera drzwi do świata Internetu widzianego oczami jego twórców. W trakcie kursu uczniowie poznają język znaczników HTML, podstawy arkuszów styli CSS oraz podstawy języka Javascript, bez których to działanie i tworzenie nowoczesnych witryn WWW byłoby niemożliwe. Uruchomią również swoje pierwsze, w pełni działające serwisy internetowe wykorzystujące systemy do zarządzania treścią (Umbraco oraz Wordpress) – i to z wykorzystaniem najnowszych technologii i serwerów działających w Chmurze.    

Nie wiesz jaki kurs wybrać, bądź masz jakieś pytania? 


Skontaktuj się z instruktorami z WOW School pod telefonem +48 575 889 993, lub mailem pod adresem kontakt@wowschool.pl.  

Zapisy na kursy dostępne TUTAJ