Wearables czyli elektronika ubieralna

Wearables czyli elektronika ubieralna

29/09/2016 14:04 przez Julita Pytel Aktualności

Wearables to, najprościej mówiąc, ubrania i akcesoria podłączone pośrednio lub bezpośrednio do sieci. Przełomowe rozwiązanie w tej dziedzinie opracował Daniel Michalski - innowator, który postanowił podjąć współpracę z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym w ramach Platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents".

W pierwszych latach pracy zawodowej Daniel dzielił czas pomiędzy tworzenie produktów i stron interne

W pierwszych latach pracy zawodowej Daniel dzielił czas pomiędzy tworzenie produktów i stron internetowych. Dziesięć lat temu zrealizowana przez niego niezwykle czasochłonna, innowacyjna i ciekawa strona, zgodnie z planem marketingowym, została bardzo szybko wyłączona. Młody przedsiębiorca wspomina, że było dla niego niemal bolesne, że "jego dziecko" zniknęło z sieci. Wtedy postanowił, że będzie się starał tworzyć rzeczy przydatne, ale przede wszystkim namacalne i materialne. Od tej pory uczestniczył w tworzeniu kilkuset produktów, między innymi rowerów, sprzętu sportowego i ogrodowego. Pięć lat temu udało mu się połączyć zamiłowanie do nowych technologii i pasję do tworzenia produktów. Od tego momentu na rynku pojawiło się ponad milion urządzeń elektronicznych, których rozwój nadzorował.

Pomysł na produkt, który tworzy we współpracy z białostockimi ekspertami, pojawił się 2 lata temu. Na lotnisku w Hong Kong'u Daniel zauważył, że prawie wszystkie produkty oferowane w sklepach jubilerskich na tym lotnisku są wykonane w Europie. Pomyślał wtedy, że pojawiła się szansa, by w Europie stworzyć firmę, która tworzy piękną i precyzyjnie wykonaną elektronikę ubieralną. Zaraz po powrocie do kraju podzielił się przemyśleniami z najlepszym projektantem, jakiego znał - Michałem Bonikowskim. Po kilku miesiącach wspólnej pracy, dzięki nieocenionym radom Przemysława Szymańskiego, Patryka Strzelewicza i Michała Bąka, koncepcja przeistoczyła się w projekt. Ten następnie został zweryfikowany z partnerami technologicznymi, by upewnić się, że pomysł jest wykonalny. Zespołowi wspólnie udało się opracować unikatowe rozwiązanie techniczne, które bardzo pomaga łączyć tradycyjną sztukę jubilerską z najnowszą technologią. Daniel Michalski od 2015 r. prowadzi spółkę EU Wearables. Firma specjalizuje się w doradztwie i rozwoju produktów z obszaru elektroniki konsumenckiej, szczególnie ubieralnej. Tam też dotychczas były prowadzone prace rozwojowe nad produktami nowo powstałej spółki gevices.


Celem Daniela Michalskiego są urządzenia, które łączą w sobie najlepsze cechy wearables, biżuterii i zegarków. Przywiązuje wielką wagę, do tego, by nie były one bezduszną elektroniką masowo wykonaną z tworzyw sztucznych. Najwyższej klasy materiały, dbałość o szczegóły i najlepsi fachowcy sprawiają że elektronika ubieralna gevices nie przestaje być piękną, pozostając przy tym bardzo przydatną.