Warsztaty: „Eko-innowacje sposobem uzyskania przewagi konkurencyjnej, czyli jak skutecznie weryfikować kontrahentów w Polsce i za granicą”.

Warsztaty: „Eko-innowacje sposobem uzyskania przewagi konkurencyjnej, czyli jak skutecznie weryfikować kontrahentów w Polsce i za granicą”.

11/03/2019 09:30 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zaprasza na warsztaty „Eko-innowacje sposobem uzyskania przewagi konkurencyjnej, czyli jak skutecznie weryfikować kontrahentów w Polsce i za granicą”, które odbędą się 19 marca 2019 roku w Hotelu Podlasie & Restauracja Lipcowy Ogród.

Zaufanie w biznesie jest niewątpliwie potrzebne ale jak mawia przysłowie „Dobry Partner to Sprawdzony Partner”. Czasem zamiast z niecierpliwością zaglądać na swój rachunek firmowy w oczekiwaniu na przelew za (nie)zapłacone faktury lepiej jest wcześniej sprawdzić kontrahenta i jego zdolność finansową. Współpraca z niewypłacalnym partnerem to częstokroć hazard a ten jak wiemy może skończyć się boleśnie. Z drugiej jednak strony kompletny brak zaufania do każdego potencjalnego klienta sprawi, że nie będziemy współpracowali z nikim.


A gdyby tak zanim zaczniemy współpracę zabawić się w wywiadowcę finansowego i przy pomocy ogólnie dostępnych i bezpłatnych źródeł ‘prześwietlić’ naszego partnera? Brzmi świetnie. Tylko … jak to zrobić?


Odpowiedzią są bezpłatne warsztaty ”Eko-innowacje sposobem uzyskania przewagi konkurencyjnej, czyli jak skutecznie weryfikować kontrahentów w Polsce i za granicą”. Stanowią one de facto stanowią wstęp do analizy finansowej. 

Zapisz się TUTAJ

Kontakt do organizatorów: anusiewicz@pfrr.pl, kom: 666 022 869

Dla kogo?

  • Dla tych którzy chcą sprawdzić wiarygodność finansową swoich partnerów handlowych.

  • Dla tych którzy chcą prześwietlić konkurencję.

  • Dla tych którzy chcą się nauczyć czytać dokumenty finansowe.

Czego się dowiesz na warsztatach:

  • Gdzie szukać informacji na temat kondycji finansowej klienta.
  • Jak sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnego partnera.
  • Jak czytać dokumenty finansowe i na co zwrócić szczególna uwagę.
  • Jak sprawdzić historię finansową partnera pod kątem jego ewentualnych problemów z windykacją i etycznością finansową.
  • Jednym słowem dowiesz się jak działa mała wywiadownia finansowa.

Prowadzący warsztaty

Maciej Dardziński -  Absolwent studiów magisterskich Politechniki Białostockiej na kierunku Finanse i Rachunkowość (2006 r.) oraz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Kontrolerzy Finansowi (2011 r.). W 2017 r. ukończył studia MBA Finanse na ALK w Warszawie. 


Od roku 2006 r. związany z grupą PFRR, początkowo jako analityk finansowy, z czasem jako menedżer inwestycyjny pracujący przy ocenie ryzyka pożyczek udzielanym przedsiębiorcom, poręczeń do produktów bankowych oraz działający w obszarach venture capital i venture debt. Historycznie i obecnie członek rad nadzorczych takich firm jak Capital Service S.A. (notowana na rynku Catalyst), ABZ Consulting z siedzibą w Warszawie (optymalizacja kosztów energii elektrycznej dla przedsiębiorców) oraz Bitcraft Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku (software house). Uczestnik wielu konferencji poświęconych tematyce startupowej, w tym jako prelegent lub juror w konkursach (m.in. Fintech Dragons Day, Wschodni Kongres Gospodarczy itd.).