Wakacyjna przygoda z programowaniem dla dzieci w BPN-T

Wakacyjna przygoda z programowaniem dla dzieci w BPN-T

22/06/2017 09:18 przez Barbara Supińska Aktualności

Letni wypoczynek to idealny czas na intelektualne wyzwania, np. na naukę języka programowania. Które dziecko nie chce, by słuchał je komputer? Na tym właśnie polega kurs, jaki podczas wakacji oferuje Białostocki Park Naukowo-Technologiczny razem z WOW School. Nauka programowania może być przygodą, która potrwa nawet całe życie.

Kiedy wiedza jest najlepiej przyswajana? Wtedy, gdy człowiek się rozluźnia, nie ma napiętego planu, a dni upływają mu na beztroskich aktywnościach. Idealnym czasem do nauki są paradoksalnie… wakacje! Kiedy dzieci nie są przeciążone nadmiarem obowiązków, a wręcz same szukają zajęcia, warto podsunąć im ciekawą formę rozrywki - połączonej z nauką praktycznych umiejętności.

Nie mówcie więc swoim pociechom, że wysyłacie je na wakacje do szkoły. Zaproście je raczej do przeżycia przygody, jaką jest nauka programowania. Być może będzie to najlepszy prezent, jaki od Was dostaną. W dzisiejszych czasach umiejętność programowania daje szansę na atrakcyjną pracę i dobre zarobki. Warto sprawdzić, czy Twoje dziecko ma „smykałkę” i chęć, by się uczyć języka, który pozwoli mu wydawać komendy komputerom. To fascynujące!

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny wraz z WOW School przygotował specjalny kurs dedykowany dzieciom w wieku 13-16 lat.

Propozycja wakacyjnych kursów:

Wiek uczestników: 13-16 lat

Intensywny kurs z Aplikacji Internetowych!


Kurs ten otwiera drzwi do świata Internetu widzianego oczami jego twórców. Z biernych użytkowników wykorzystujących aplikacje stworzone przez innych programistów, uczestnicy sami staną się ich autorami! Brzmi abstrakcyjnie? Niekoniecznie.

Jeśli kiedykolwiek przez myśl przeszła uczestnikom chęć zaistnienia w Internecie, np. z własnym blogiem, sklepem internetowym, aplikacją czy portalem związanym z ich osobą czy zainteresowaniami – na kursie nauczą się przekuwać te plany w działania!

W trakcie kursu poznają zarówno podstawy rządzące procesami wytwarzania oprogramowania, takiego jakim są serwisy działające w sieci, poznają język znaczników HTML, podstawy arkuszy styli CSS oraz podstawy języka Javascript, bez których to działanie i tworzenie nowoczesnych witryn WWW byłoby niemożliwe. Uczestnicy uruchomią również swoje pierwsze, w pełni działające serwisy internetowe, wykorzystujące systemy do zarządzania treścią (Umbraco oraz Wordpress) – i to z wykorzystaniem najnowszych technologii i serwerów działających w Chmurze!

Nie zabraknie też kilku słów na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci oraz programistycznych (i hackerskich) sposobów pozwalających sobie z nimi radzić.

Termin: 14-18 sierpień 2017 r., godz. 10:00-13:00

ZAPISZ SIĘ

Intensywny kurs programowania dla dzieci: Uczę się mówić w wielu językach! (Wiek uczestników: 10-12 lat) - Ze względu na niewystarczającą ilość zgłoszeń kurs nie odbędzie się.

Zajęcia są płatne, a poprowadzą je doświadczeni specjaliści z WOW SCHOOL, według autorskich programów, dostosowanych do różnych grup wiekowych i różnych poziomów.

Termin: 14-18 sierpień 2017 r.
Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71, Białystok.