Usługa wsparcia prawnego dla startupów - nabór PARP

Usługa wsparcia prawnego dla startupów - nabór PARP

05/09/2017 13:15 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

Zapraszamy do wzięcia udziału w pilotażowym projekcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Wsparcie prawne dla start-upów”. Przedmiotem naboru jest indywidualne doradztwo wybranych kancelarii w zakresie analizy formalno-prawnej, umowy inwestycyjnej i negocjacji jej warunków.

Według raportu „Polskie Startupy 2016” przygotowanego przez Fundację Start-up Poland, połowa startupów finansuje swoją działalność wyłącznie ze środków własnych. Tymczasem istotnym warunkiem dynamicznego rozwoju nowopowstających przedsiębiorstw jest pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania, w tym w postaci inwestora kapitałowego. 


Inwestorzy posiadają rozbudowaną strukturę oraz zatrudniają grono wysokiej klasy specjalistów. Startupy często nie posiadają wiedzy i świadomości, jakie zagrożenia dla przedsiębiorstwa mogą się z tym wiązać oraz w jaki sposób można ich uniknąć. Konieczne jest zatem objęcie wsparciem tych przedsiębiorców, aby wzmocnić ich pozycję negocjacyjną w relacjach z inwestorem. Wsparcie takie jest szczególnie cenne m.in. przy zawieraniu umowy inwestorskiej.

Kto może skorzystać z programu wsparcia?

  • mikro, mały lub średni przedsiębiorca,
  • prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 3 lata,
  • osoby które znajdują się na etapie podpisywania umowy inwestycyjnej i posiadają już dokument potwierdzający nawiązanie wstępnej relacji z inwestorem.

Co możesz zyskać?

  • wsparcie prawne w zakresie analizy formalno-prawnej umowy inwestycyjnej wraz z oceną warunków ochrony prawnej oraz ryzyka prawnego z punktu widzenia Twojego biznesu,
  • indywidualne doradztwo prawne w trakcie negocjacji warunków umowy inwestycyjnej,
  • usługę świadczoną przez kancelarie prawne zakontraktowane przez PARP.

Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy wynosi 10 tys. zł i jest w 100% finansowana z budżetu państwa. Wkład własny nie jest wymagany.

Jeśli spełniasz powyższe warunki i jesteś zainteresowany uzyskaniem pomocy prawnej -aplikuj o wsparcie. Szczegółowe informacje na temat zasad naboru znajdziesz TUTAJ.