Usługa modelowania do druku 3D

Usługa modelowania do druku 3D

23/03/2023 10:00 przez Barbara Supińska Aktualności

Potrzebujesz projektu 3D swojego produktu, dostosowanego do druku 3D? Skorzystaj z usługi specjalistycznej, realizowanej przez specjalistów z BPN-T – MODELOWANIE DO DRUKU 3D. Wystarczy, że dostarczysz odręczny szkic wykonany na kartce papieru.

Efektem końcowym inkubacji w Hub of Talents 2 ma być wypracowane MVP (Minimum Viable Product). W przypadku produktów często jest to prototyp wydrukowany na drukarce 3D. Jednak pierwszym krokiem jest zaprojektowanie modelu 3D. Wielu pomysłodawców biorących udział w projekcie nie ma go przygotowanego i brak im kompetencji do jego wymodelowania. W takiej sytuacji mogą oni skorzystać z usługi specjalistycznej, realizowanej przez specjalistów z Białostockiego Parku Naukowo-TechnologicznegoMODELOWANIE DO DRUKU 3D


Przygotowanie wirtualnego modelu 3D możliwe jest nawet z odręcznego szkicu wykonanego na kartce papieru. Eksperci wykorzystują do tego odpowiednie oprogramowanie zwane modelerem, a konkretnie Autodesk Fusion 360


 W kolejnym etapie przygotowany model, startupy mogą wydrukować w technologii druku 3D.   

Zalety modelowania 3D

  • Znacznie lepiej i prościej odwzorowuje poszczególne elementy projektu.
  • Pozwala uwydatnić najważniejsze części modelu, jak również w łatwy sposób wprowadzać modyfikacje.
  • Umożliwia wczesne wykrycie ewentualnych problemów i błędów, zanim będą one widoczne w procesie wytwarzania. Jest to zarówno oszczędność czasu jak i środków finansowych.

PRZYKŁADY ZREALIZOWANYCH PRZEZ BPN-T 

USŁUG MODELOWANIA DO DRUKU 3D

Autor cytatu
Dla naszego urządzenia SmokeOut szukaliśmy najefektywniejszych sposobów na jego zamykanie i zoptymalizowanie układu elektronicznego zasilającego i sterującego pracą zamka. Specjaliści z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego przedstawili nam rozwiązania, które przekraczały nasze najśmielsze wyobrażenia. Dzięki ich innowacyjnym i niebanalnym propozycjom działania zamka, byliśmy w stanie znacznie zoptymalizować cały projekt. 


Co więcej, eksperci z BPN-T posiadali kwalifikacje w dziedzinie elektrotechniki oraz wiedzę na temat biblioteki handlowych podzespołów, dzięki czemu byli w stanie dokładnie przemyśleć i ocenić wybrane przez nas elementy układu. Ich wiedza pozwoliła im na skuteczne krytykowanie naszych wyborów, uzasadnienie swojego stanowiska oraz zaoferowanie lepszych rozwiązań. 


Wynikająca z tej współpracy lista nowych części, wraz z wiedzą na temat ich kompaktowego umieszczenia, pozwoliła nam na szybkie przejście do fazy testowania prototypu i jego kompatybilności z aplikacją. Z pełnym przekonaniem polecamy usługi modelowania 3D oferowane przez BPN-T.

Bartosz Kubrak

CEO startupu SmokeOut

Model 3D urządzenia SmokeOut, będącego pudełkiem na paczkę papierosów.

Model 3D urządzenia SmokeOut, będącego pudełkiem na paczkę papierosów.

Model 3D urządzenia SmokeOut, będącego pudełkiem na paczkę papierosów.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Autor cytatu
Eksperci z BPN-T przedstawili nam model monety do gry, który spełniał nasze oczekiwania. 

Usługa projektowania 3D była szybka i bezproblemowa.

Szczepan Ligęza

CEO startupu Travel Games

Model 3D monety służącej do rozstrzygania sporów w grze Ring Routes startupu Travel Games.

Model 3D monety służącej do rozstrzygania sporów w grze Ring Routes startupu Travel Games.

Model 3D monety służącej do rozstrzygania sporów w grze Ring Routes startupu Travel Games.

Dowiedz się więcej:

📞 85 722 20 51

📧 bpnt@bpnt.bialystok.pl

Dowiedz się więcej

[Grafika nagłówkowa przedstawia kobietę i mężczyznę w biurze. Oboje wpatrują się w monitor i wskazują palcem na wyświetlający się projekt. Po lewej stronie znajduje się żółty pasek z napisem "Modelowanie do druku 3D". W prawym górnym rogu logotyp Hub of Talents 2. Na dole strony na białym pasku od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo BPN-T, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).]