Usługa druku 3D

Usługa druku 3D

31/03/2023 10:00 przez Barbara Supińska Aktualności

Posiadanie trójwymiarowego modelu komputerowego swojego rozwiązania, to pierwszy krok do fizycznego prototypu, wydrukowanego na drukarce 3D. Możesz skorzystać z usługi specjalistycznej pn. DRUK 3D, realizowanej przez specjalistów BPN-T. Pomogliśmy już kilkunastu startupom z Hub of Talents 2 stworzyć ich MVP.

W ramach usługi otrzymasz fizyczny obiekt wykonany w technologii FDM na drukarce 3D, odwzorowujący dostarczony model w formie cyfrowej w wybranym rodzaju, materiale i kolorze.   

Dlaczego druk 3D?

  • Technologia ta zapewnia szybkie i precyzyjne wytwarzanie prototypów, gotowych do testów i implementacji.
  • Wykonanie prototypu przedmiotu przed wdrożeniem go do masowej produkcji pozwoli wyeliminować błędy konstrukcyjne, sprawdzić poprawność koncepcji oraz przeprowadzić testy.
  • Wytworzenie prototypu produktu w oparciu o drukarki 3D wiąże się z krótszym czasem realizacji oraz niższym kosztem w porównaniu np. do formowania wtryskowego.
  • Druk 3D oferuje coraz większą dokładność odwzorowania geometrii projektu i gładkość powierzchni, a także zapewnia możliwość otrzymania modelu o dowolnym kształcie.
  • Poprzez oprogramowanie drukarki, można także otrzymać podgląd wydruku oraz śledzić proces przyrostowy na bieżąco.

Drukowanie przestrzenne stwarza olbrzymie możliwości nie tylko na poziomie budowy modeli testowych, ale także w pełni funkcjonalnych produktów. Wykorzystanie druku 3D jest łatwą i szybką metodą wytwarzania prostych, jak też skomplikowanych modeli.   

PRZYKŁADY ZREALIZOWANYCH PRZEZ BPN-T USŁUG DRUKU 3D

Autor cytatu
Wydrukowany model 3D zwizualizował ideę naszego projektu, dzięki czemu udało się przekonać do naszej wizji ekspertów PARP i pozyskać prawie 1 mln zł. dofinansowania. Już wkrótce w miejscowości Fasty uruchomiony zostanie pierwszy w Polsce labirynt sensoryczny. Realizacja samej usługi druku 3D przebiegła szybko i sprawnie.

Krzysztof Giro

Prezes GIRO LAND

Wydrukowany model labiryntu sensorycznego GIRO LAND.

Wydrukowany model labiryntu sensorycznego GIRO LAND.

Wydrukowany model labiryntu sensorycznego GIRO LAND.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Autor cytatu
Dzięki wsparciu ekspertów z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego zyskaliśmy nowe spojrzenie na możliwości wydruku 3D. Na pewno wykorzystamy to doświadczenie na dalszej drodze życia produktu.

Dariusz Nosorowski

Prezes GISE Sp. z o.o.

Wydruk 3D prototypu obudowy urządzenia GisE Octopus.

Wydruk 3D prototypu obudowy urządzenia GisE Octopus.

Wydruk 3D prototypu obudowy urządzenia GisE Octopus.

Dowiedz się więcej:

📞 85 722 20 51

📧 bpnt@bpnt.bialystok.pl

Dowiedz się więcej

[Grafika nagłówkowa przedstawia obiekt drukowany na drukarce 3D, przytrzymywany przez dłoń mężczyzny. Po lewej stronie znajduje się żółty pasek z napisem "Druk 3D". W prawym górnym rogu logotyp Hub of Talents 2. Na dole strony na białym pasku od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo BPN-T, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).]