Univerko w Hub of Talents

Univerko w Hub of Talents

27/02/2017 08:00 przez Barbara Supińska Aktualności

Univerko to pierwszy na skalę Polski, a także Europy portal dla studentów łączący trzy sfery: nauki, pracy i rozrywki. Ten serwis społecznościowy ułatwi życie zarówno studentom, jak i pracodawcom.

Portale społecznościowe są we współczesnym świecie niezwykle popularne, ponieważ zrzeszają ludzi o podobnych poglądach, zainteresowaniach, miejscu pracy czy potrzebach. Mateusz Doroszko, Izabela Kardasz oraz Marcin Sawicki wpadli na pomysł stworzenia portalu, który oprócz standardowych zastosowań, posiadałby dodatkowe funkcje. Univerko to pierwszy na skalę Polski, a także Europy portal dla studentów łączący trzy sfery: nauki, pracy i rozrywki. Studenci posiadający konto zyskają ułatwienia komunikacyjne, będą mogli łatwo współpracować ze sobą, na przykład przy udostępnianiu plików, notatek, informacji, wspólnym pisaniu sprawozdań, ustalaniu terminów czy korepetycji. Pojawi się również efektywniejsza komunikacja z prowadzącymi zajęcia, którzy mogą wysyłać informacje bezpośrednio do grup studenckich.

Studenci z pomocą usług lokalizacyjnych będą mogli nie tylko umawiać się na różne imprezy, wydarzenia, ale również poznawać nowe osoby, które byłyby tymi wydarzeniami zainteresowane. Dodatkowo będzie można udostępniać informacje, zdjęcia, na przykład wszystkim osobom, którzy są w najbliższej okolicy. Ciekawą opcją jest tworzenie dla każdego studenta, dzięki organizacji społecznościowej oraz mechanice grywalizacji, specjalnego profilu psychologicznego, a także profilu kandydata do pracy (CV). Dzięki tej funkcjonalności pracodawcy będą mieli możliwość nie tylko znalezienia odpowiednich kandydatów na dane stanowisko, ale również bezpośredniego się z nimi skontaktowania.

Pomysł na portal powstał już jakiś czas temu, jednak kamieniem milowym okazało się zainteresowanie pracodawców, którzy chcą zatrudniać studentów. Tak zrodził się pomysł na portal społecznościowy ułatwiający życie zarówno studentom, jak i pracodawcom. Univerko ma na celu usprawnienie procesu studiowania, ułatwienie kontaktów międzyludzkich wśród studentów, ale także i pracodawców, a przede wszystkim zmotywowanie studentów do aktywniejszej pracy nad sobą i otoczeniem. Pomysłodawcy złożyli wniosek w naborze do Platformy startowej „Hub of Talents” w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Doceniono jego innowacyjność, a projekt Univerko ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców.