Trzech rezydentów BPN-T na podium „Innowacji” Kuriera Porannego

Trzech rezydentów BPN-T na podium „Innowacji” Kuriera Porannego

25/05/2017 09:18 przez Barbara Supińska Aktualności Z życia firm

Z nieskrywaną dumą przyjęliśmy wiadomość o tym, że trzy firmy z BPN-T, zostały uhonorowane w tegorocznej edycji rankingu „Innowacje” Kuriera Porannego. Finał odbył się 22 maja 2017 w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku.

Wynalazca Roku

Piotr Świrydowicz, właściciel CADD Studio i konstruktor światowej klasy rozwiązań z zakresu samochodowych instalacji gazowych został zwycięzcą w kategorii „Wynalazca Roku". Jego innowacyjne rozwiązania stosowane są w wielokrotnie nagradzanych i docenianych na całym świecie produktach firmy Alex, która go nominowała do nagrody, sama także zostając laureatem w kategorii Produkcja: firma średnia.

Elastic Cloud Solutions - „Młodzi dynamiczni”

Startup Elastic Cloud Solutions został doceniony w kategorii „Młodzi dynamiczni” za innowacje wprowadzone na rynek w 2016 roku, kiedy to udostępnił swoje rozwiązanie informatyczne pod nazwą Elastic Intranet. Jest  to rozwiązanie wspierające komunikację wewnętrzną w firmie, produktywność pracowników oraz procesy biznesowe. To w pełni funkcjonalny i gotowy intranet, który nie wymaga skomplikowanej instalacji i konfiguracji, czy miesięcy poświęconych na analizę i wdrożenie.

Zespół ECS na podstawie doświadczeń z dużych wdrożeń w największych firmach w Polsce odkrył, co przysparza użytkownikom najwięcej problemów i dzięki temu stworzył zestaw funkcjonalności usprawniających te obszary. Wśród nich m.in. swój autorski system do zarządzania treścią (tzw. edytor blokowy) pozwalający na szybkie i łatwe budowanie stron oraz całych obszarów intranetu, jak: bazy wiedzy, rezerwacje zasobów, mapy lokalizacji i wielu innych.

Jesteśmy dumni, że kapituła konkursu Innowacje 2016 nagrodziła nasze rozwiązanie. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie ponieważ jesteśmy młodą firmą, która w sierpniu będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Tym bardziej cieszy nas, że nasze rozwiązania są już zauważane na rynku polskim oraz za granicą. Jest to za razem już kolejne potwierdzenie, że produkty które tworzymy są innowacyjne i wpisują się w potrzeby przedsiębiorstw. Wcześniej otrzymaliśmy wyróżnienia branżowe – m.in. w konkursie na najlepszy intranet na konferencji ESPC 2016 w Wiedniu. Wszystkie te nagrody i wyróżnienia sprawiają, że z jeszcze większą determinacją pracujemy nad wdrażaniem kolejnych innowacji do naszych produktów. - komentuje otrzymanie nagrody Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions.
Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions.

Łukasz Skłodowski, CEO Elastic Cloud Solutions.

Na początku roku Elastic Intranet został udostępniony globalnie w postaci usługi w modelu SaaS. Dzięki temu startup zyskał pierwszych klientów z całego świata. Elastic Cloud Solutions nie poprzestał na tym jednym rozwiązaniu. Niecałe dwa tygodnie temu światową premierę miała ich kolejna aplikacja - Elastic Forms. Służy ona do projektowania i uruchamiania elektronicznych formularzy, które mogą być wykorzystywane zarówno w intranecie (jako ankiety, testy) jak również w procesach biznesowych. Aktualnie zespół pracuje nad rozwiązaniem pełnego cyfrowego miejsca pracy na miarę XXI wieku.

Eksperci z Experteam wyróżnieni

Kolejna Parkowa firma - Experteam zdobyła w rankingu Innowacje wyróżnienie w kategorii „Usługi: firma mikro”. Do konkursu zgłosiła innowacje organizacyjne, innowację marketingową oraz swoje rozwiązania techniczne.

Firma opracowała system zadaniowej rekrutacji i zadaniowej współpracy ze środowiskiem studenckim w celu profilowania zawodowego jeszcze podczas studiów, tak aby wiedzę teoretyczną podbudować dedykowaną do zakładu praktyką. Proces inkubacji studentów trwa około roku. Na podstawie tego rozwiązania Experteam był w stanie rozbudować w ciągu roku zespół o 4 osoby, które na dzień dzisiejszy już sprawnie wykonują obowiązki.

Wyróżniona firma opracowała także system wymiany danych, który stanowi platformę czytelną na smartfonach. System pozwala klientowi sprawować kontrolę nad postępem w projekcie oraz związaną z nim dokumentacją. Stanowi jednocześnie archiwum danych dotyczących danego projektu. Niniejsza innowacja cieszy się dużym uznaniem wśród ich klientów.

Kolejną stworzoną usługą jest gablota produktowa, obsługiwana za pomocą aplikacji na smartfon. Prezentuje ona innowacje produktowe wybrane przez operatora aplikacji poprzez podświetlenie i wyeksponowanie tych, w zakresie których toczy się biznesowa rozmowa. Niniejsze działanie ma na celu ukrycie innowacji produktowych objętych umową poufności, a wyeksponowanie tych, które dla danego klienta mogą być interesujące i nie są objęte tajemnicą.

Experteam stosuje pełniejsze niż dostępne na rynku rozwiązania techniczne. Wdraża projekt w myśl pojęcia All inclusive. Nadzoruje budowę form wtryskowych i wykonuje pełną implementację narzędzia w celu uzyskania poprawnego jakościowo wyrobu. Klient zamawiając formę na detale z tworzywa sztucznego otrzymuje więc pełne wsparcie, zakończone uruchomieniem formy produkującej oczekiwane detale i instrukcją obsługi procesu.