TOP Start-up Polski Wschodniej 2018

TOP Start-up Polski Wschodniej 2018

07/08/2018 08:12 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

Już po raz trzeci najbardziej innowacyjne startupy z pięciu województw Polski Wschodniej będą miały szansę zaprezentować swoje pomysły przed gośćmi Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (EEC – Eastern Economic Congress). Do 3 września br. twórcy startupów mogą aplikować do konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej 2018 i powalczyć o przepustkę do świata wielkiego biznesu. BPN-T jest Partnerem Instytucjonalnym konkursu.

Innowacyjność jest bezsprzecznie kluczowym elementem gospodarki przyszłości, a powstawanie i rozwój start-upów stanowią od dawna jeden z wiodących programów polityki rozwoju Polski Wschodniej. Towarzyszący Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu program wspierania młodych, innowacyjnych biznesów kojarzy ze sobą początkujących i doświadczonych przedsiębiorców, co może stać się punktem wyjścia dla nowatorskich przedsięwzięć, zarówno w skali regionu, jak i Polski, a nawet świata – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, prezes Grupy PTWP.

Celem konkursu TOP Start-up Polski Wschodniej jest wsparcie zarówno projektów i usług zmieniających świat globalnie, jak i tych mniejszych, nowatorskich, wpisujących się w potrzeby lokalnego rynku. Do programu dostanie się 10 wyselekcjonowanych startupów, które zyskają wsparcie w drodze do rozwoju własnego biznesu. Finałowe projekty oceniane będą zarówno pod kątem innowacyjności, jak i potencjału biznesowego. W konkursie mogą wystartować startupy działające w jednym z pięciu województw: podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim oraz świętokrzyskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 


Ci, którzy przez eksperckie jury zakwalifikowani zostaną do najlepszej dziesiątki, zostaną zaproszeni na 5. Wschodni Kongres Gospodarczy (3-4 października br.), w którym uczestniczy ponad 1 500 gości – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego z Europy Wschodniej. 

Przystąpienie do konkursu może zaowocować wieloma korzyściami dla początkujących startupów, m.in.:

  • zwiększeniem popularności projektu, 
  • uzyskaniem cennych informacji zwrotnych, 
  • obecnością w mediach oraz możliwością nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. 

Zaprezentowanie swojego pomysłu na kongresowym forum stworzy szansę na zaistnienie na rynku i pozyskania kapitału na komercjalizację przedsięwzięć. Podczas trwania programu uczestnicy zyskają dostęp do merytorycznej wiedzy oraz możliwość czerpania z wartościowego mentoringu ekspertów i inwestorów.


Będą mogli nie tylko wystawić własne stoiska w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku, ale również wziąć udział w debatach panelowych z udziałem ekspertów, przedsiębiorców i odnoszących sukcesy startupów. Specjalnie zaaranżowana strefa networkingowa będzie miejscem spotkań z inwestorami i potencjalnymi partnerami. 


Konkurs TOP Start-up Polski Wschodniej w 2017 roku wygrał startup z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego - Riftcat.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie www.wschodnikongres.eu/go/topstartup

Twórcy startupów mogą aplikować do konkursu do 3 września 2018 r.

Kontakt do organizatorów:

Marta Stach, Imago Public Relations 

Telefon: 609 808 119, 

E-mail: m.stach@imagopr.pl