Świąteczne warsztaty architektoniczne dla dzieci

Świąteczne warsztaty architektoniczne dla dzieci

14/12/2018 11:52 przez Katarzyna Rawska Aktualności

13 grudnia 2018 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej miały miejsce wyjątkowe warsztaty. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny razem z kołem naukowym „mała ARCHITEKTURA” postawili przed dzieci z I klasy Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku nie lada wyzwanie: mali architekci musieli zaprojektować dom dla samego Świętego Mikołaja!

Wtrakcie warsztatów mali architekci dowiedzieli się m.in. czym różni się architektura od urbanistyki, co to jest rzut i elewacja oraz jakie są podstawowe elementy budynku, jego otoczenia i wnętrza. Porozmawialiśmy o przestrzeni, w której mieszkamy, a wszystkie nasze przemyślenia zaprezentowaliśmy na własnoręcznie wykonanych makietach. 


Tym razem dzieci projektowały dom dla nie byle jakiego inwestora, bo samego św. Mikołaja, który na koniec fachowym okiem ocenił efekty pracy i wręczył każdemu z uczestników upominki i Dyplom Małego Architekta. 

Wspólna zabawa w twórców-architektów realizowana podczas zajęć ma na celu rozbudzenie w dzieciach kreatywności, twórczego myślenia, wyobraźni przestrzennej i zmysłu obserwacji. Poruszana tematyka poprzez atmosferę zabawy, ma pomóc zrozumieć im otaczającą przestrzeń i jej funkcjonowanie, kształtować świadomość w zakresie przestrzeni i rozwijać wrażliwość estetyczną wśród najmłodszych. -podkreślała dr inż. arch. Magdalena Sulima.