Startup z BPN-T z tytułem najlepszego startupu Polski Wschodniej!

Startup z BPN-T z tytułem najlepszego startupu Polski Wschodniej!

04/10/2018 08:40 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

Drugi rok z rzędu tytuł najlepszego startupu Polski Wschodniej wędruje do firmy z BPN-T! Elastic Cloud Solutions uzyskał główną nagrodę w konkursie TOP Start-up Polski Wschodniej na Wschodnim Kongresie Gospodarczym. Wyróżnienie otrzymał również nasz inny rezydent - Pakomatic. Startup został nagrodzony za swój system inteligentnych skrytek pocztowych.

Przypominamy, że w ubiegłym roku główna nagroda w konkursie TOP Start-up Polski Wschodniej przypadła firmie Riftcat.


Elastic Cloud Solutions tworzy platformę klasy Digital Workplace. Dzięki wdrożeniu systemu firmy zwiększają produktywność, efektywność i zaangażowanie pracowników. Pozwala to również na oszczędnosć czasu związaną z realizacją procesów administracyjnych i kadrowych. 


Startup wprowadza do środowiska firmowego nowoczesne rozwiązania wykorzystywane z powodzeniem na rynku konsumenckim, takie jak rozwiązania mobilne, ubieralne czy sztuczna inteligencja. 


Pakomatic rozwija innowacyjny produkt, który umożliwi doręczenie przesyłki nawet kiedy adresata nie ma w domu. Jest to możliwe dzięki inteligentnym systemowi skrytek pocztowych, dostępnych dla każdego kuriera. 


Startup był uczestnikiem projektu „Platformy startowej dla nowych pomysłów Hub of Talents” realizowanego przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Rozwiązanie zaproponowane przez Pakomatic zachwyciło panel ekspertów, którzy przyznali startupowi dotację w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.