Startup Europe Week Białystok już za nami

Startup Europe Week Białystok już za nami

04/02/2016 08:00 przez BPN-T Aktualności

3 lutego 2016 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się spotkanie w ramach Startup Europe Week. Wzięło w nim udział blisko 100 osób.

Na starcie zgromadzeni mogli obejrzeć krótki filmik o Startup Europe, by po chwili połączyć się online z Bogdanem Ceobanu - przedstawicielem Komisji Europejskiej w Brukseli, który opowiedział o idei projektu.


W części merytorycznej prezentacje dotyczące możliwości wsparcia przedsiębiorców wygłosili: Rafał Rudnicki – Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, prof. dr hab. Marek Proniewski – Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Daniel Puch - Kierownik Biura Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Politechnice Białostockiej.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się o możliwościach wsparcia jakie można zdobyć na rozwijanie własnych firm. Nie zabrakło oczywiście networkingu oraz bezpośredniego kontaktu w punktach informacyjnych instytucji biorących udział w spotkaniu.


Startup Europe Week to inicjatywa Komisji Europejskiej, która w Europie trwa od 1 do 5 lutego 2016 r. W tym czasie we wszystkich 28 państwach Unii Europejskiej, są organizowane dedykowane spotkania skierowane do lokalnych przedsiębiorców oraz właścicieli firm, w sczególności startupów.


Krótka relacja wideo ze spotkania na stronie TVP Białystok: bialystok.tvp.pl/23877446/europejski-tydzien-startupow