Skomplikowana obróbka metali w BPN-T

Skomplikowana obróbka metali w BPN-T

06/02/2018 12:00 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności Z życia firm

Nowy operator laboratorium o profilu metalurgicznym Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego W.T. Mieczysław Wiśniewski, Katarzyna Wiśniewska s.c. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem do produkcji oraz indywidualną produkcją elementów ze stali od niemal 30 lat. Wykonuje nietypowe rozwiązania w branży metalowej.

Opracowywanie innowacyjnych oraz nietypowych rozwiązań w branży metalowej to cecha wyróżniająca W.T. na tle innych firm. W pracowni zespół wykonuje projekty i prototypy, a następnie wdraża je do produkcji nisko seryjnej na skalę regionalną i krajową. Jest to możliwe dzięki analizie najbardziej optymalnego i bezpiecznego rozwiązania konstrukcyjnego danych produktów.  

Badania rozwojowe w BPN-T

Dzięki dużemu doświadczeniu w obróbce plastycznej firma wykonuje w swojej pracowni skomplikowane projekty. Dodatkowo, dzięki wynajęciu powierzchni w BPN-T wraz z urządzeniami TruLaser i TruBend zdecydowanie zwiększyła swój potencjał i usprawniła prowadzone badania rozwojowe.


W laboratorium mieszczącym się w BPN-T firma WT planuje kontynuować dotychczasowe badania zmierzające do powstania zmodernizowanego palnika dla przemysłu energetycznego, a także opracowywać kolejne rozwiązania technologiczne dla przemysłu rolniczego.


Przedsiębiorstwo może pochwalić się wieloma realizacjami dla szerokiego grona klientów, m.in.: rollbarów na imprezy plenerowe, rikszy „U Lodziarzy”, elementów palników dla sektora energetycznego, statywów do badania krwi, czy balustrad dla firm architektonicznych.  


Współpraca się opłaca

Przedsiębiorstwo już współpracuje z innymi rezydentami BPN-T. Z Experteam Sp. z o.o. wykonują np. tłoczniki, prototypy oraz elektrody do urządzenia medycznego EKG. Obie firmy prowadzą również wspólnie badania nad optymalizacją produkcji elementów konstrukcyjnych, innowacyjnego produktu, mającego wpływ na organizację pracy w środowisku domowym i zawodowym. Produkt przeznaczony jest na rynek regionalny, krajowy i światowy. W.T. wykonuje również m.in. szafy sterownicze dla startupu Causam.  

Mamy nadzieję na szeroką współpracę z instytucjami w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu konstrukcji stalowych. Teraz dzięki wynajęciu powierzchni halowej w BPN-T mamy dostęp do nowoczesnego lasera TruLaser 7000. Dzięki niemu możemy wycinać elementy 3D, używać niezwykle precyzyjnej głowicy do spalania, a także ciąć aluminium. – mówi Mieczysław Wiśniewski, właściciel firmy W.T

W.T. współpracuje również ze środowiskiem akademickim. Razem ze studentami Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej tworzą wyroby do aranżacji wnętrz i meble. Doświadczenie dojrzałego przedsiębiorstwa i kreatywność młodych twórców owocuje oryginalnymi produktami – zostały one docenione w konkursie „Młodzi na start” magazynu ELLE Decoration.


Instytut Energetyki w Białymstoku to kolejny partner W.T. Organizacje współpracują w zakresie projektowania i wdrażania do produkcji oprzyrządowania do stacji elektroenergetycznych.    

Autorskie projekty

Oprócz pracy wdrożeniowej dla podmiotów zewnętrznych W.T. pracuje również nad autorskim projektem maszyny do automatycznej sprzedaży i wydawania towarów. Urządzenie będzie można wykorzystać do wydawania drobnych posiłków w szkołach, narzędzi w zakładach produkcyjnych, odzieży ochronnej w szpitalach czy nawet zniczy na cmentarzach.  

Pełną ofertę W.T. Mieczysław Wiśniewski Katarzyna Wiśniewska s.c. można znaleźć na stronie: www.wtsc.pl