Rok 2017 w BPN-T

Rok 2017 w BPN-T

02/01/2018 13:00 przez Katarzyna Dobrzyńska Aktualności

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem roku 2017 w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

W 2017 roku do społeczności Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego dołączyło 11 nowych firm. W sumie swoją działalność w BPN-T prowadzi 59 przedsiębiorstw:  17 dojrzałych i 42 startupy. Tyle samo firm korzysta z naszej usługi Wirtualnego Biura. Nasze biuro coworkingowe Centroom gościło w 2017 roku 50 coworkerów.

Zorganizowaliśmy 45 wydarzeń, w tym konferencje: Wschodnie Forum e-Biznesu EastBiz i EastMedia, Pikn

Zorganizowaliśmy 45 wydarzeń, w tym konferencje: Wschodnie Forum e-Biznesu EastBiz i EastMedia, Piknik Naukowy w ramach XV edycji Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, warsztaty w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości, Startup Europe Week Bialystok czy Noc Jurija - warsztaty modelarstwa kosmicznego. Łączna ilość uczestników wszystkich wydarzeń to ok. 2500 osób.


Po audycie przeprowadzonym w październiku 2017 r. przez ekspertów SOOIPP, BPN-T uzyskał certyfikat dla dojrzałych ośrodków innowacji. Takim wyróżnieniem poszczycić się może tylko kilka technoparków w Polsce.  


W 2017 roku dostaliśmy dofinansowanie na realizację Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy, które powstanie na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku.  Laboratorium adresowane jest do wszystkich zainteresowanych światem nauki i techniki. Ma przyciągać całe rodziny, by wspólnie odkrywały pasję do wynalazków, nauki, eksperymentów. 


Nasze niektóre projekty w 2017 roku