ROBODROB    w Hub of Talents 2

ROBODROB w Hub of Talents 2

22/05/2023 10:30 przez Barbara Supińska Aktualności

Robodrob opracowuje półautomatyczny system zawieszania kurczaka, który zapewni redukcję pracujących przy rozładunku żywca o połowę, jednocześnie poprawiając warunki ich pracy tak znacznie, że pomysłodawcy przewidują na tym stanowisku feminizację.

Praca fizyczna ograniczona zostanie do pozycjonowania kurczaka. System poda ptaki do zawieszania w rzędzie o równych odstępach, po czym pracownik umieści łapy w specjalnym uchwycie, który przytrzyma je podczas automatycznego zawieszania.


Robodrob jest rozwiązaniem, które wyprzedza trend wymagania stosowania usypiania drobiu gazem CO2 przed ubojem. Kwestia dobrostanu zwierząt staje się coraz bardziej istotna. Uchwalane są kolejne regulacje i kolejne duże sieci (jak np. McDonald) kładą na tę kwestię coraz większy nacisk.  Jednak to oszczędność wynikająca z Robodrob uczyni instalację usypiania gazem CO2 bardziej opłacalną i spowoduje, że ubojniom niestosującym jej, ciężej będzie konkurować ze względu na koszty.   

To wielka szansa, aby przyspieszyć odejście od niehumanitarnych metod uboju i transportu — relacjonują pomysłodawcy ROBODROB.
Logotyp startupu ROBODROB.

Logotyp startupu ROBODROB.

[Grafika nagłówkowa przedstawia hodowlę kurczaków. Na dole granatowy pasek z nazwą startupu: ROBODROB. W górnym prawym rogu logotyp Hub of Talents 2.]


[Na dole strony na grafice od lewej do prawej: logo Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, flaga Rzeczypospolitej Polski, logo BPN-T, flaga Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.]