RCM - uniwersalna przyczepa budowlana w Hub of Talents

RCM - uniwersalna przyczepa budowlana w Hub of Talents

28/03/2017 14:57 przez Barbara Supińska Aktualności

Na pomysł jak ograniczyć wydatki firm budowlanych wpadli Justyna i Krzysztof Świtaj, którzy w ramach programu Platformy startowe Hub of Talents pracują nad stworzeniem uniwersalnej przyczepy, która pełniłaby funkcję zarówno wywrotki jak i platformy transportowej przystosowanej do przewozu maszyn.

Polskie przedsiębiorstwa stają się coraz bardziej zamożne i coraz częściej pojawiają się na ich stanie maszyny kompaktowe o wadze od trzech do dziesięciu ton. Takie koparki i ładowarki są mniej mobilne i wymagają oddzielnego transportu samochodami ciężarowymi lub przyczepami niskopodwoziowymi. Przy pracy maszyn budowlanych niezbędny jest również transport wywrotkami, dotyczy to urobku z wykopu albo materiałów do wbudowania. Często zdarza się, że w firmach potrzebne są i wywrotki i przyczepy transportowe. Młodzi przedsiębiorcy - Justyna i Krzysztof Świtaj wpadli na pomysł zastąpienia ich jedną uniwersalną przyczepą, która pełniłaby funkcję zarówno wywrotki jak i platformy transportowej przystosowanej do przewozu maszyn. Z pewnością pozwoliłoby to na ograniczenie wydatków firm budowlanych.

Pomysł zyskał zainteresowanie ekspertów z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego i został zakwalifikowany do inkubacji w ramach Platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents”. Justyna i Krzysztof są małżeństwem, poznali się na studiach w Olsztynie, oboje prowadzą firmy budowlane zajmujące się głównie robotami ziemnymi, budowami dróg i zagospodarowaniem terenów. Przedsiębiorstwa cały czas się rozwijają, a ich właściciele podejmują próby unowocześniania tej branży. Pomysł przyczepy budowlanej powstał podczas prowadzenia prac, na placu budowy i wyniknął z rzeczywistego zapotrzebowania na tego typu maszynę. Pomysłodawcy musieli pamiętać, by przyczepa nie tylko była przydatna na placu budowy i zaoszczędziła przedsiębiorcy wydatków, ale także spełniała warunki bezpiecznej pracy.

W białostockim technoparku start-up’em RCM opiekuje się Maciej Przeorek, to on czuwa nad opracowaniem indywidualnego planu inkubacji oraz planowaniem i synchronizowaniem rozwoju firmy. W czasach coraz większej dbałości o efektywne wykorzystywanie maszyn, przyczepa budowlana to jedno z lepszych rozwiązań na rynku.