Pyrolligent w Hub of Talents

Pyrolligent w Hub of Talents

29/03/2017 12:43 przez Barbara Supińska Aktualności

Szybki i łatwy sposób stworzenia własnego pokazu pirotechnicznego, dodatkowo zsynchronizowanego z dowolną ścieżką dźwiękową? Nad takim rozwiązaniem pracuje startup Pyrolligent, inkubowany w BPN-T w ramach Platformy startowej „Hub of Talents".

Pokazy pirotechniczne to wyjątkowy spektakl wyreżyserowany przez specjalistyczne zespoły grup wykonawczych. Większość z nas zwykle doświadcza takich atrakcji podczas masowych imprez. Według KPMG, w grudniu 2014 roku Polacy wydali na sylwestrowe i noworoczne zabawy około 10 mld zł, o 400 mln zł więcej niż rok wcześniej. Ponad 40% kosztów pochłonął alkohol i jedzenie, ale duża część tej kwoty została wystrzelona, dosłownie, w powietrze. Jest to nieodłączny element widowiska. Pokazy to dość kosztowna atrakcja, dlatego zwykle sami ich nie organizujemy. Jednak zespól z Pyrolligent podjął wyzwanie i stworzył system pirotechniczny, dzięki któremu będziemy mogli być współautorami tego widowiska.

Pokaz z materiałów pirotechnicznych za pomocą smartfonu i technologii Bluetooth
Pokazy pirotechniczne towarzyszą często wielu imprezom organizowanych w różnych porach roku, na przykład koncertom, wydarzeniom sportowym i różnego rodzaju występom. Czy możliwe jest, by każdy z nas mógł szybko i łatwo przygotować własny pokaz pirotechniczny, którego efekty dodatkowo zsynchronizowane byłyby z dowolną ścieżką dźwiękową? Wówczas moglibyśmy na dowolną rodzinną uroczystość, jak urodziny, wesele czy rocznicę przygotować niespodziankę, która zapadłaby w pamięć wszystkim jej uczestnikom. Pyrolligent opracował zestaw pirotechniczny, który daje tę możliwość. Za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon, użytkownik będzie mógł wprowadzić do systemu dowolny utwór muzyczny, w wyniku analizy aplikacja sama zaproponuje gotowy pokaz w oparciu o wybraną muzykę. Za pomocą smartfonu i technologii Bluetooth użytkownik uruchomi pokaz z materiałów pirotechnicznych, a nawet będzie go w stanie celowo przerwać w trakcie trwania. Dodatkowo, dla zaawansowanych użytkowników, zostanie udostępnione narzędzie, w którym będą mogli w pełni samodzielnie zaprojektować własny pokaz.

Pierwszym etapem rozwoju systemu Pyrolligent okazała się akceptacja pomysłu ze strony panelu ekspertów, kwalifikacja do Platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents” oraz możliwość inkubacji w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.