Przyszłość należy do wyobraźni. 18. PFNiS

Przyszłość należy do wyobraźni. 18. PFNiS

01/04/2022 15:54 przez Barbara Supińska Aktualności

Przyszłość świata kształtują ludzie z wyobraźnią. By powstało coś nowego, potrzebny jest najpierw pomysł, dlatego tak ważne jest by pielęgnować w sobie kreatywność, a nawet zdolność do fantazjowania. Skorzystaj z atrakcji przygotowanych przez Epi-Centrum Nauki w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, a na pewno pobudzisz swoją wyobraźnię.

XVIII edycja Podlaskiego Festiwalu i Sztuki startuje już 7 maja br., a odbywa się pod hasłem „Przyszłość należy do wyobraźni”. Jak co roku, już od kilku lat angażujemy się w organizację tego wydarzenia. To największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny. Skierowana jest do mieszkańców naszego regionu, nie tylko do uczniów i studentów, ale też do przedszkolaków i osób starszych. Nie liczy się ani wiek, ani płeć, ani wykształcenie uczestnika. Liczy się CIEKAWOŚĆ! 


W tym roku wszystkie nasze imprezy odbywają się w prowadzonym przez nas Epi-Centrum Nauki, największym centrum popularyzacji nauki w Polsce Wschodniej. Na głodnych wiedzy i nowych doświadczeń czekają warsztaty z terrarystyki, druku 3D, sensoryczne oraz wykład białostockiego naukowca Petrosa Psyllosa o cyborgizacji.   

07.05.2022 (sobota)

 • 11.00-12.00- ,,(Nie)bezpieczne zwierzęta i jak je hodować”- warsztaty dla zainteresowanych rozpoczęciem przygody z terrarystyką / Laboratorium robotyki lub energetyki (20 miejsc, wiek bez ograniczeń).
 • 12.00-13.00- Warsztaty druku 3D - piszemy trójwymiarowo. Warsztaty z druku 3D prowadzące przez edukatorów Epi-Centrum na Wystawie Tymczasowej (12 miejsc, dla dzieci w wieku 8-14 lat).
 • 12.15-13.00- Warsztaty sensoryczne- Tworzymy slime. Warsztaty z robienia slime w Labbarze (16 miejsc, dla dzieci w wieku 4-10 lat).
 • 13.00-14.00- ,,(Nie)bezpieczne zwierzęta i jak je hodować”- warsztaty dla zainteresowanych rozpoczęciem przygody z terrarystyką. / Laboratorium robotyki lub energetyki (20 miejsc, wiek bez ograniczeń).
 • 14.00-15.00- Warsztaty druku 3D- piszemy trójwymiarowo. Warsztaty z druku 3D prowadzące przez edukatorów Epi-Centrum na Wystawie Tymczasowej (12 miejsc, dla dzieci w wieku 8-14 lat).
 • 15.55-16.40- Warsztaty sensoryczne- Tworzymy slime. Warsztaty z robienia slime w Labbarze (16 miejsc, dla dzieci w wieku 4-10 lat).
 • 17.00-18.00 - Człowiek 2.0- czy za 50 lat wszyscy staniemy się cyborgami? Wykład Petrosa Psylossa na Wystawie tymczasowej ( 50 miejsc)

Rejestracja na wydarzenia na stronie: podlaskifestiwal.pl

08.05.2022 (niedziela)

Zapraszamy na Rodzinny Piknik Naukowy (największą w regionie imprezę plenerową o tematyce naukowej) na Stadionie Miejskim w Białymstoku od godz. 10:00 do 16:00, gdzie będzie można wziąć udział w wykładach, warsztatach, pokazach i eksperymentach. Dodatkowo będzie też strefa zabaw i animacji dla dzieci.

Epi-Centrum Nauki przygotowało m.in. takie atrakcje jak (godz. 12:00-15:00):

 • stanowisko doświadczeń z użyciem suchego lodu i ciekłego azotu, 
 • wykonywanie prostych czynności w alko i narkogoglach – przedstawienie szkodliwego działania alkoholu i narkotyków na naszą sprawność psychoruchową, 
 • stanowisko programowania robota Photon, 
 • duże bańki mydlane, strzelanie z airzooki.  

Zapraszamy do wspólnej zabawy!  


Więcej informacji o festiwalu na stronie: podlaskifestiwal.pl

[Grafika nagłówkowa przedstawia plakat reklamujący Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Na grafice tekst:

7-13 maja 2022 warsztaty | pokazy naukowe |koncerty
8 maja Rodzinny Piknik Naukowy Stadion Miejski | Białystok

Poniżej rysunek mózgu z napisami:  "Przyszłość należy do wyobraźni" Albert Einstein, podlaskifestiwal.pl]