Piknik Naukowy w ramach XV edycji PFNiS

Piknik Naukowy w ramach XV edycji PFNiS

03/04/2017 08:25 przez Adam Gardocki Aktualności

Przed nami XV edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki! W związku z tym zapraszamy 22 maja br. na Piknik Naukowy do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie na uczestników będzie czekać mnóstwo atrakcji!

WARSZTATY ŻYWIENIOWE

Aktywne warsztaty żywieniowe dla dzieci ze szkół podstawowych. Forma warsztatów: edukacja poprzez zabawę, elementy zajęć plastycznych. Cele: budowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zdrowe śniadanie- podstawą dnia. 


Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci klas II-IV szkół podstawowych.
Organizatorem warsztatów jest projekt
ZDROWE KIESZONKOWE.


Informacje dodatkowe:


 • miejsce: Inkubator Technologiczny BPN-T, ul. Żurawia 71, sala 0.17
 • start warsztatów: I grupa: godz. 8.30; II grupa: godz.9.45, III grupa: godz. 11.00
 • czas trwania warsztatów: 1h
 • limit miejsc w grupie: 30
 • zapisy telefoniczne: Joanna Czupryńska (Zdrowe Kieszonkowe), tel. 889 205 250; decyduje kolejność zgłoszeń

Warsztaty rakietowe w BPN-T

Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z budową i użytkowaniem prostych modeli rakiet. Korzystając z instrukcji i zestawów modeli do samodzielnego montażu, każdy będzie mógł skonstruować swoją własną kartonową rakietę wyposażoną w silnik. Na koniec własnoręcznie zbudowaną konstrukcję będzie można wysłać w "kosmos". A wszystko to pod okiem instruktorów Polskiego Towarzystwa Rakietowego. 


Warsztaty skierowane są do dzieci szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej, ale też do wszystkich zainteresowanych modelarstwem rakietowym. Oprócz dobrej zabawy, zajęcia uczą cierpliwości i dokładności, mogą też wciągnąć w świat kosmonautyki na dłużej. Jedne zajęcia to cztery godziny dobrej zabawy - od samodzielnej konstrukcji rakiety, aż po jej start.


Informacje dodatkowe:

 • miejsce: Inkubator Technologiczny BPN-T, ul. Żurawia 71, sala 0.17
 • start warsztatów: godz. 13:00
 • czas trwania warsztatów: 4h
 • limit uczestników: 60
 • Link do zapisów (kliknij)

UWAGA! Dzieci poniżej 13 roku życia muszą przyjść na warsztaty z opiekunem!

Photoshop - kreatywne projektowanie graficzne

Na warsztatach poznacie podstawowe techniki pracy z grafiką bitmapową, które w dzisiejszym świecie mogą być pomocne każdego dnia. Podczas zajęć przejdziecie przez 5 etapów projektowania fotomanipulacji, nauczycie się pracy z warstwami, maskowania i oświetlania. 


Szkolenie skierowane jest do osób, które nie miały dotychczas styczności z programem Adobe Photoshop. Wiek, płeć, zawód – dowolne.


Informacje dodatkowe:

WARSZTATY KIDS DESIGN W CENTROOM

Zapraszamy dzieci na popularne i lubiane warsztaty Kids Design. Podczas tego niezwykłego workshopu każde dziecko same lub z małą pomocą prowadzących, stworzy przestrzenny przedmiot użytkowy. Każde zamieni się w twórczego designera! Dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi projektanci! Warsztaty mają na celu zainteresować młodych uczestników tematyką designu oraz rozbudzić ich kreatywność i pomysłowość w tworzeniu. Wszystko z dbałością o estetykę, trendy, a przy tym w atmosferze zabawy. Dobrego smaku można się nauczyć - najlepiej zacząć już w dzieciństwie. Warsztaty przygotuje i poprowadzi architekt wnętrz Magdalena Koszczuk (Louba, www.louba.pl), która na co dzień pracuje w biurze coworkingowym Centroom, skąd wychodzą projekty jej autorstwa. Uczestnicy swoje przestrzenne formy zabiorą do domów po zakończeniu warsztatów. Preferowany wiek dzieci: 7-12 lat.


Informacje dodatkowe:
 • miejsce: Centroom, Sienkiewicza 9, Białystok
 • start warsztatów: godz. 16.30
 • czas trwania : 2 h
 • limit miejsc: 15
 • preferowany wiek dzieci: 7-12 lat
 • zapisy telefonicznie: Ewelina Lewkowicz-Żmojda (BPN-T), tel.: 533 553 204; decyduje kolejność zgłoszeń (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

Projekt w pigułce

Projekty towarzyszą nam przez całe życie. Wiele jego etapów jest takim projektem, np.: studia, kariera zawodowa, ślub. Trzeba je skrupulatnie zaplanować, określić koszty, potrzeby materiałowe i ludzkie… Ten warsztat przybliży jedno z narzędzi pozwalających na lepszą systematyzację problemów, określanie celów projektowych oraz środków i kosztów. Uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniu, które pozwoli im lepiej zrozumieć realizację projektów europejskich. Pierwsza część (wykładowa) obejmuje prezentację multimedialną dotyczącą bieżącej perspektywy finansowej oraz narzędzia wykorzystywanego w trakcie identyfikacji i opracowywania projektu - matrycy logicznej. W drugiej części (ćwiczeniowej) matrycę opracują sami uczestnicy na bazie ścieżki przyczynowo-skutkowej. 


Warsztat skierowany jest do osób w wieku 16-24; studentów, uczniów szkół średnich zainteresowanych tematyką środków europejskich; osób o niewielkiej wiedzy dotyczącej projektów europejskich (poziom początkujący).


Informacje dodatkowe:

 • miejsce: Transferownia, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71, 15-540 Białystok
 • start warsztatów: godz. 13:00
 • czas trwania warsztatów: 1,5h
 • limit uczestników: 30
 • zapisy: zgłoszenia należy przesłać do 15 kwietnia 2017 r. na adres e-mail: kamilwaligora@tlen.pl, podając: imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu kontaktowego, uczelnię/organizację, a w tytule wiadomości: Projekty w pigułce – PFNiS2017.

UWAGA! Zgłoszenia osób, które zarejestrowały się na powyższe wydarzenia i nie wezmą w nich udziału bez wcześniejszej anulacji u Organizatora będą akceptowane na kolejne wydarzenia w ostatniej kolejności. Prosimy o przemyślane decyzje i nie blokowanie miejsca innym. Anulacje zgłoszeń proszę jak najszybciej przesyłać na kontakt@bpnt.bialystok.pl.

Powder topping muffin. Sesame snaps pudding soufflé sesame snaps sweet roll jelly oat cake. Pastry dessert candy topping marzipan croissant. Tiramisu jujubes muffin bonbon sweet soufflé candy croissant candy. Carrot cake jelly beans caramels ice cream sugar plum liquorice croissant cotton candy pastry. Chupa chups cookie toffee powder gummi bears biscuit. Liquorice biscuit donut.

Carrot cake topping candy tart tiramisu gummies sesame snaps lollipop. Fruitcake marshmallow halvah ice cream carrot cake tiramisu. Marzipan candy gummi bears jelly-o sweet roll. Fruitcake sugar plum sweet muffin gummi bears biscuit soufflé. Oat cake brownie tart chocolate cake tiramisu cake oat cake lollipop bonbon. Sugar plum biscuit gummies. Tootsie roll sweet roll dragée soufflé tootsie roll sugar plum.

Pliki do pobrania

 • Plakat-Festiwal.pdf