Piknik Naukowy w ramach XV edycji PFNiS

Piknik Naukowy w ramach XV edycji PFNiS

03/04/2017 08:25 przez Adam Gardocki Aktualności

Przed nami XV edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki! W związku z tym zapraszamy 22 maja br. na Piknik Naukowy do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie na uczestników będzie czekać mnóstwo atrakcji!

WARSZTATY ŻYWIENIOWE

Aktywne warsztaty żywieniowe dla dzieci ze szkół podstawowych. Forma warsztatów: edukacja poprzez zabawę, elementy zajęć plastycznych. Cele: budowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zdrowe śniadanie- podstawą dnia. 


Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci klas II-IV szkół podstawowych.
Organizatorem warsztatów jest projekt
ZDROWE KIESZONKOWE.


Informacje dodatkowe:


 • miejsce: Inkubator Technologiczny BPN-T, ul. Żurawia 71, sala 0.17
 • start warsztatów: I grupa: godz. 8.30; II grupa: godz.9.45, III grupa: godz. 11.00
 • czas trwania warsztatów: 1h
 • limit miejsc w grupie: 30
 • zapisy telefoniczne: Joanna Czupryńska (Zdrowe Kieszonkowe), tel. 889 205 250; decyduje kolejność zgłoszeń

Warsztaty rakietowe w BPN-T

Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z budową i użytkowaniem prostych modeli rakiet. Korzystając z instrukcji i zestawów modeli do samodzielnego montażu, każdy będzie mógł skonstruować swoją własną kartonową rakietę wyposażoną w silnik. Na koniec własnoręcznie zbudowaną konstrukcję będzie można wysłać w "kosmos". A wszystko to pod okiem instruktorów Polskiego Towarzystwa Rakietowego. 


Warsztaty skierowane są do dzieci szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej, ale też do wszystkich zainteresowanych modelarstwem rakietowym. Oprócz dobrej zabawy, zajęcia uczą cierpliwości i dokładności, mogą też wciągnąć w świat kosmonautyki na dłużej. Jedne zajęcia to cztery godziny dobrej zabawy - od samodzielnej konstrukcji rakiety, aż po jej start.


Informacje dodatkowe:

 • miejsce: Inkubator Technologiczny BPN-T, ul. Żurawia 71, sala 0.17
 • start warsztatów: godz. 13:00
 • czas trwania warsztatów: 4h
 • limit uczestników: 60
 • Link do zapisów (kliknij)

UWAGA! Dzieci poniżej 13 roku życia muszą przyjść na warsztaty z opiekunem!

Photoshop - kreatywne projektowanie graficzne

Na warsztatach poznacie podstawowe techniki pracy z grafiką bitmapową, które w dzisiejszym świecie mogą być pomocne każdego dnia. Podczas zajęć przejdziecie przez 5 etapów projektowania fotomanipulacji, nauczycie się pracy z warstwami, maskowania i oświetlania. 


Szkolenie skierowane jest do osób, które nie miały dotychczas styczności z programem Adobe Photoshop. Wiek, płeć, zawód – dowolne.


Informacje dodatkowe:

WARSZTATY KIDS DESIGN W CENTROOM

Zapraszamy dzieci na popularne i lubiane warsztaty Kids Design. Podczas tego niezwykłego workshopu każde dziecko same lub z małą pomocą prowadzących, stworzy przestrzenny przedmiot użytkowy. Każde zamieni się w twórczego designera! Dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi projektanci! Warsztaty mają na celu zainteresować młodych uczestników tematyką designu oraz rozbudzić ich kreatywność i pomysłowość w tworzeniu. Wszystko z dbałością o estetykę, trendy, a przy tym w atmosferze zabawy. Dobrego smaku można się nauczyć - najlepiej zacząć już w dzieciństwie. Warsztaty przygotuje i poprowadzi architekt wnętrz Magdalena Koszczuk (Louba, www.louba.pl), która na co dzień pracuje w biurze coworkingowym Centroom, skąd wychodzą projekty jej autorstwa. Uczestnicy swoje przestrzenne formy zabiorą do domów po zakończeniu warsztatów. Preferowany wiek dzieci: 7-12 lat.


Informacje dodatkowe:
 • miejsce: Centroom, Sienkiewicza 9, Białystok
 • start warsztatów: godz. 16.30
 • czas trwania : 2 h
 • limit miejsc: 15
 • preferowany wiek dzieci: 7-12 lat
 • zapisy telefonicznie: Ewelina Lewkowicz-Żmojda (BPN-T), tel.: 533 553 204; decyduje kolejność zgłoszeń (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

Projekt w pigułce

Projekty towarzyszą nam przez całe życie. Wiele jego etapów jest takim projektem, np.: studia, kariera zawodowa, ślub. Trzeba je skrupulatnie zaplanować, określić koszty, potrzeby materiałowe i ludzkie… Ten warsztat przybliży jedno z narzędzi pozwalających na lepszą systematyzację problemów, określanie celów projektowych oraz środków i kosztów. Uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniu, które pozwoli im lepiej zrozumieć realizację projektów europejskich. Pierwsza część (wykładowa) obejmuje prezentację multimedialną dotyczącą bieżącej perspektywy finansowej oraz narzędzia wykorzystywanego w trakcie identyfikacji i opracowywania projektu - matrycy logicznej. W drugiej części (ćwiczeniowej) matrycę opracują sami uczestnicy na bazie ścieżki przyczynowo-skutkowej. 


Warsztat skierowany jest do osób w wieku 16-24; studentów, uczniów szkół średnich zainteresowanych tematyką środków europejskich; osób o niewielkiej wiedzy dotyczącej projektów europejskich (poziom początkujący).


Informacje dodatkowe:

 • miejsce: Transferownia, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71, 15-540 Białystok
 • start warsztatów: godz. 13:00
 • czas trwania warsztatów: 1,5h
 • limit uczestników: 30
 • zapisy: zgłoszenia należy przesłać do 15 kwietnia 2017 r. na adres e-mail: kamilwaligora@tlen.pl, podając: imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu kontaktowego, uczelnię/organizację, a w tytule wiadomości: Projekty w pigułce – PFNiS2017.
 • Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatora zajęcia się nie odbędą.

UWAGA! Zgłoszenia osób, które zarejestrowały się na powyższe wydarzenia i nie wezmą w nich udziału bez wcześniejszej anulacji u Organizatora będą akceptowane na kolejne wydarzenia w ostatniej kolejności. Prosimy o przemyślane decyzje i nie blokowanie miejsca innym. Anulacje zgłoszeń proszę jak najszybciej przesyłać na kontakt@bpnt.bialystok.pl.

Pliki do pobrania

 • Plakat-Festiwal.pdf