PicSell w Hub of Talents 2

PicSell w Hub of Talents 2

23/09/2019 14:00 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Artur Piotr Radecki w ramach Hub of Talents 2 rozwija nowoczesną platformę sprzedażową ICT wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość (AR), a skierowana będzie głównie do Fotografów i Grafików oraz producentów foto produktów.

Z jednej strony pomagałaby im w rozpowszechnianiu swoich prac i sprzedaży w gotowej już oprawie. Z drugiej stanowiłaby wirtualną galerię, w której każdy mógłby wybrać i dzięki innowacyjnemu konfiguratorowi dopasować do swoich potrzeb rozmiar i formę oprawy fotografii lub plakatu.


Wykorzystanie technologii AR pozwoli nabywcy, jeszcze przed zakupem, zwizualizować taki obraz np. u siebie w domu na ścianie. Artur od lat porusza się w środowisku fotografów i grafików, którzy wielokrotnie zgłaszali potrzebę zaprezentowania i sprzedaży swoich dzieł na własnych, istniejących stronach, także jako fotografie kolekcjonerskie. 


Tendencje rynkowe wskazują na przeniesienie dotychczasowego sposobu sprzedaży z galerii, targów i wystaw stacjonarnych do przestrzeni internetowej. PicSell pomógłby fotografom i grafikom w sprzedaży dzieł ale również umożliwiłby miłośnikom autorskiego designu zakup zindywidualizowanej kompozycji, którą mogliby zawiesić u siebie w salonie na ścianie, lub też darować taki niepowtarzalny obraz w formie prezentu.


Celem projektu jest, by platforma PicSell.eu stała się hubem łączącym fotografów z wykonawcami usług, które Fotograf udostępni swoim fanom (np. oprawione obrazy, puzzle, koszulki, poduszki, fotokubki itp.). Taka synergia da niespotykane możliwości kreacji produktów utworzonych z fotografii i grafik.