OWL IOT w Hub of Talents 2

OWL IOT w Hub of Talents 2

30/09/2019 14:00 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Jeżeli kiedykolwiek zadawaliście sobie pytanie “Jak w łatwy sposób śledzić zmiany na skórze?” - odpowiedzią jest Molecular. Jest to projekt realizowany przez Małgorzatę Gulewicz i spółkę OWL IOT w ramach Hub of Talents 2.

W Europie 90000 osób rocznie zapada na raka skóry. Tylko nieliczne państwa prowadzą pełną dokumentację medyczną i oferują regularne badania. Utrudniony dostęp do publicznej służby zdrowia, długie kolejki oraz przerwy pomiędzy badaniami zmniejszają szanse na wykrycie czerniaka, w przypadku, którego 5- letnie opóźnienie w rozpoznaniu zmniejsza szanse na przeżycie z 90% do 10-20%.


Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, startup oferuje rozwiązanie oparte o dostępne technologie mobilne mechanizmy sztucznej inteligencji(AI) oraz rozszerzonej rzeczywistości(AR), które będzie stanowić wsparcie w profilaktyce raka skóry. 


Platforma Molecular pozwoli pacjentom na samodzielne porównanie wykonanych zdjęć za pomocą mechanizmów AI a co najważniejsze - nie będzie wymagała rejestracji, dzięki czemu dane medyczne nie będą mogły być przetwarzane i użyte w sposób nieautoryzowany.