Nabór do 1. cyklu inkubacji w Hub of Talents 3

Nabór do 1. cyklu inkubacji w Hub of Talents 3

30/04/2024 13:12 przez Barbara Supińska Aktualności

1 maja startuje nabór do pierwszej tury inkubacji w Hub of Talents 3. Osoby z pomysłami na innowacyjne rozwiązania biznesowe mają szansę skorzystać z szerokiego wsparcia oferowanego przez platformę startową, której liderem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Projekt uzyskał finansowanie w wysokości ponad 22 mln zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i ma na celu wyinkubowanie co najmniej 150 startupów technologicznych.

Poprzednie dwie edycje Hub of Talents zakończyły się sukcesem. Powstało ponad 300 startupów technologicznych, z czego 142 uzyskały dofinansowanie z PARP w wysokości do 1 mln zł na dalszy rozwój swoich projektów. To właśnie tego typu inicjatywy stanowią podstawę misji Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, który rozwija potencjał technologiczny miasta i regionu oraz wspiera budowę ekosystemu sprzyjającego innowacji i szybkiemu wprowadzaniu nowatorskich pomysłów na rynek.

Jak pokazały dwie poprzednie edycje projektu Hub of Talents osób z innowacyjnymi pomysłami na biznes nie brakuje. Z ponad 2000 zgłoszeń zostało wybranych 344 pomysłodawców, którzy pozytywnie przeszli proces inkubacji. Tym razem też liczymy na duże zainteresowanie projektem i już nie możemy się doczekać aby pomóc im odkryć potencjał ich pomysłu biznesowego” - podkreśla Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Jakie wsparcie oferuje Hub of Talents 3?

W ramach projektu pn. „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents 3", uczestnicy przejdą indywidualny program inkubacji trwający około 6 miesięcy. Pod opieką managera inkubacji i dedykowanych ekspertów będą rozwijać swój produkt bądź usługę. Otrzymają wsparcie w postaci usług podstawowych, jak i specjalistycznych. W przypadku braku możliwości wyświadczenia specjalistycznej usługi przez Partnerów projektu, startup będzie mógł ubiegać się o grant w wysokości do 60 tys. zł na rozwój swojego pomysłu. Podsumowując, uczestnicy projektu, otrzymają dostęp do wiedzy, usług, a w konsekwencji ukończą go ze zweryfikowanym rynkowo modelem biznesowym oraz MVP (produktem o minimalnej funkcjonalności).

Ponadto, po zakończeniu inkubacji i otrzymaniu pozytywnej rekomendacji od animatora Platformy, Pomysłodawcy będą mogli ubiegać się o bezzwrotne wsparcie PARP, w pierwszym etapie w wysokości do 600 tys. zł (komponent IIA: Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu), a w drugim o nawet 3 mln zł (komponent IIB) na dalszy rozwój i wprowadzenie produktu na rynek.

Profesjonalne wsparcie zapewnią partnerzy projektu: Effective Sp. z o.o., Fundacja Nowych Technologii, Infini Seed Sp. z o.o., Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o., MICHAŁ JURCZUK GoodSoft, Park Naukowo - Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o., Park Przemysłowy Łomża Sp. z o. o., Politechnika Białostocka.

Wniosek rekrutacyjny wypełnia się w Lokalnym Systemie Informatycznym na stronie PARP
(kliknij powyżej)

Jak aplikować do Hub of Talents 3?

1 maja 2024 r. rusza nabór do 1 cyklu inkubacji. Należy wypełnić prosty wniosek rekrutacyjny w Lokalnym Systemie Informatycznym na stronie PARP. Pomysłodawcy będą mieli na to czas do 22 maja. Osoby, które nie zdążą w tym terminie będą miały jeszcze pięć szans. Platforma będzie prowadzić ciągły nabór do sześciu cykli inkubacji, przez okres trzech najbliższych lat.

Po złożeniu wniosku pomysł będzie oceniany przez ekspertów pod kątem m.in. innowacyjności koncepcji, opłacalności, zapotrzebowania rynkowego oraz kwalifikacji zespołu projektowego. Start 1 tury inkubacji planowany jest na sierpień 2024 r.

Jak wypełnić wniosek inkubacyjny?

Skorzystaj z instrukcji przygotowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ⤵️

Instrukcja wypełniania wniosku inkubacyjnego


We wniosku konieczne jest określenie poziomów gotowości technologicznej. Poziomy te można sprawdzić w załączniku do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa
Wyższego z dnia 28 sierpnia 2020 r. (str.6).

Sprawdź!

Wzór wniosku inkubacyjnego


Przed przystąpieniem do złożenia wniosku inkubacyjnego, zapoznaj się z Regulaminem
Platformy startowej Hub of Talents 3. Regulamin zawiera szczegóły dot. warunków składania wniosku
inkubacyjnego.

Sprawdź!

Projekt Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents 3  współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu  Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. Priorytet FEPW.01  Przedsiębiorczość i Innowacje. Działanie FEPW.01.01 Platformy startowe  dla nowych pomysłów. Komponent I Inkubacja – rozwój nowego pomysłu  biznesowego.

Projekt Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents 3 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. Priorytet FEPW.01 Przedsiębiorczość i Innowacje. Działanie FEPW.01.01 Platformy startowe dla nowych pomysłów. Komponent I Inkubacja – rozwój nowego pomysłu biznesowego.