Odkryj laboratoria BPN-T, białostocki cowork i naucz się fotomanipulacji

Odkryj laboratoria BPN-T, białostocki cowork i naucz się fotomanipulacji

05/05/2017 13:18 przez Adam Gardocki Aktualności

Przed nami IV edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich, czyli największego wydarzenia prezentującego projekty europejskie w Polsce. Do akcji włączył się Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, który w dniach 18-20 maja otwiera swoje drzwi i zaprasza do obejrzenia miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Wśród zaplanowanych atrakcji są warsztaty z projektowania graficznego dla dzieci i młodzieży (Photoshop), zwiedzanie laboratoriów naukowych BPN-T oraz dzień otwarty w coworku Centroom. Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy po wcześniejszej rejestracji.

Projektowanie graficzne dla najmłodszych

Projektant graficzny to obecnie jeden z najgorętszych zawodów świata! Każda poważna firma zatrudnia kogoś, kto się zajmuje spójnością jej komunikacji wizualnej. Warto się więc zacząć interesować grafiką już od najmłodszych lat. 

Na warsztatach dzieci i młodzież poznają podstawowe techniki pracy z grafiką bitmapową. Podczas zajęć przejdą przez 5 etapów projektowania fotomanipulacji, nauczą się pracy z warstwami, maskowania i oświetlania. Będą w stanie posługiwać się podstawowymi funkcjami potrzebnymi do samodzielnego wykonania grafik. 


Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży (wiek min.: 9 lat), które nie miały dotychczas styczności z programem Adobe Photoshop. Odbędą się 20 maja w godz. 09:00-11:30 (gr.1) i 12:00-14:30 (gr.2). Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. 

Dzień otwarty w Centroom

Słyszałeś o coworkingu, ale do tej pory nie miałeś okazji się przekonać, jak działa i z czym to się je? W dodatku pracujesz zdalnie lub jesteś „na swoim” jako freelancer? Praca w domu może szybko znużyć i odebrać motywację. Właśnie dlatego warto przetestować coworking – zwłaszcza podczas bezpłatnego dnia otwartego! W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich miejskie biuro coworkingowe Centroom w Białymstoku, zaprasza w swoje progi. Będzie to okazja by popracować w gronie ludzi podobnych do Ciebie, którzy mogą świadczyć swoje usługi właściwie z dowolnego miejsca, gdzie jest internet.


Dzień otwarty w Centroom, zarządzanym przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, może być początkiem życiowej zmiany. Jak przyznają coworkerzy Centroom i inni na całym świecie, zamiana domu na cowork jako miejsca pracy, to potężna dawka nowej motywacji i sił. Poza tym znajomości, nie tylko biznesowe. Spotkasz tu ludzi z bardzo różnych branż. 


Dlatego nie myśl o tym, „co by było, gdyby”, tylko zwyczajnie przyjdź do Centroom i zobacz, jak to działa. Sympatyczne grono coworkerów na pewno przywita Cię z otwartością. Być może zostaniesz tam na dłużej?  


Pamiętaj, Centroom przy ul. Sienkiewicza 9 w Białymstoku, 19 maja czeka na Ciebie w godzinach 8.00-16.00! Możesz liczyć na dobrą kawę i mały upominek z Centroom.

Zwiedzanie laboratoriów naukowych BPN-T

Dni Otwarte Funduszy Europejskich pozwolą na odwiedziny miejsc, w których cuda nowoczesności wydarzają się na naszych oczach! Mowa o laboratoriach naukowych BPN-T. Na co dzień niedostępne dla zwiedzających, tego dnia będą czekać na zainteresowanych innowacjami gości. Zapraszamy do BPN-T 18 maja w godz. 16:30-18:00. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Tego dnia zwiedzisz:

  • Laboratorium Obrazowania Molekularnego BPN-T – czyli zespół różnych pomieszczeń i gabinetów lekarskich. Są tu szatnie dla pacjentów, recepcja oraz pokoje w których mogą się oni wyciszyć i przygotować do badań. Wszystko zaprojektowano tak, by chory przechodził z gabinetu do gabinetu, a nie musiał ich szukać na korytarzu. Laboratorium wyposażone jest w innowacyjną na skalę światową aparaturę diagnostyczną - skaner PET/MRi. Wykonuje on jednocześnie dwa rodzaje skojarzonych ze sobą badań: emisyjną, pozytonową tomografię komputerową (PET) oraz komputerowy rezonans magnetyczny (MRi). Po laboratorium oprowadzą pracownicy spółki celowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, która jest operatorem tej pracowni.
  • Prototypownię 3D - tu znajdują się drukarki 3D, umożliwiające drukowanie modeli z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego - ABS, materiałów żywicznych oraz metalu. Prototypowania wyposażona jest też w przenośny laserowy skaner 3D, który umożliwia skanowanie w każdym miejscu przedmiotów o najróżniejszych gabarytach. Sprzęt laboratorium pozwala na wykonanie modeli, które znajdują zastosowanie w dziedzinach, takich jak: medycyna, reklama, motoryzacja, wzornictwo przemysłowe, wzornictwo artystyczne, projektowanie, dekoracje wnętrz, elektronika, architektura, czy renowacja zabytków. O druku 3D opowiedzą pracownicy spółki ChM - największego polski producent implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii –będącej operatorem tej pracowni.  
  • Laboratorium Badania Kompatybilności Elektromagnetycznej - wyposażone w światowej klasy aparaturę, wykonaną na specjalne zamówienie oraz w największą w Polsce Północno-Wschodniej ekranowaną komorę bezechową SAC. Badane tu urządzenia elektryczne i elektroniczne mogą mieć znaczne gabaryty: zmieszczą się tu samochody, a nawet małe samoloty. Po laboratorium oprowadzą pracownicy Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, który jest operatorem tej pracowni.

Pliki do pobrania

  • Plakat-DoFE_centroom.png