Nauka programowania i zabawa w jednym – Roblox w BPN-T!

Nauka programowania i zabawa w jednym – Roblox w BPN-T!

05/03/2019 10:27 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny nie zawsze spełnia nasze oczekiwania: zamiast słońca i wysokiej temperatury czasem spotyka nas deszcz i chłód. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ma pomysł, jak zapewnić rozrywkę na ten dzień, niezależnie od pogody. Zapisz swoje dziecko na darmowe warsztaty z programowania w Roblox. To już 21 marca!

O programie

Roblox to jedna z najszybciej rozwijających się platform do tworzenia gier na świecie. Co miesiąc loguje się na nią ponad 60 milionów graczy z całego świata! Ale Roblox to nie tylko gra społecznościowa – to także potężne narzędzie edukacyjne i dobry start dla wszystkich tych, którzy już w młodym wieku marzą o karierze programisty. 


Platforma daje graczom swobodę – mogą oni dowolnie kształtować swoje otoczenie, projektować poziomy i zadania. Nie jest to jednak proste. Użytkownicy muszą wykazać się dużą kreatywnością aby jak najlepiej zbudować własny świat. 


Oprócz tworzenia własnej przestrzeni, można również grać w gry udostępnione przez innych użytkowników. Niektórzy gracze używają Robloxa jako swoistego portfolio, które mogą w przyszłości pokazać swoim potencjalnym pracodawcom!  

Bezpieczeństwo

Twórcy Robloxa nie określili wprawdzie minimalnego wieku graczy, jednak dzieci które nie ukończyły 8 roku życia mogą mieć problem ze zrozumieniem zasad gry.


Użytkownicy w każdym wieku mogą korzystać z czatów oraz gromadzić się w grupach. Wszystkie rozmowy w grze są filtrowane, co nie dopuszcza do używania niewłaściwych słów. Pod szczególną kontrolą znajdują się rozmowy prowadzone z kontami użytkowników poniżej 13 roku życia.

Warsztaty w BPN-T

Poprzednie warsztaty z Roblox cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że tym razem Białostocki Park Naukowo-Technologiczny utworzył dwie grupy w ramach bezpłatnych zajęć. 


  • Dzieci 8 -11 lat – godzina 16:00 – 17:00 ZAPISY
  • Dzieci 12 – 14 lat: godzina 17:10 – 18:10 ZAPISY 


Warsztaty odbędą się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym 21 marca 2019 roku. 


Zajęcia z programowania poprowadzą doświadczeni specjaliści z WOW SCHOOL, według autorskich programów, dostosowanych do różnych grup wiekowych i różnych poziomów.