Nabór wniosków na nowe środki unijne

Nabór wniosków na nowe środki unijne

09/04/2019 10:13 przez Katarzyna Rawska Aktualności

Do 31 maja III tura naboru wniosków w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dotyczącego badań rozwojowych. 

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Konkurs adresowany jest do przedsiębiorstw, konsorcjów przedsiębiorstw i konsorcjów przemysłowo-naukowych. Można w nim otrzymać dofinansowanie na tworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego, służącego działalności innowacyjnej (inwestycje w aparaturę, sprzęt i inną niezbędną infrastrukturę). Wsparcie przewidziane jest również na prowadzenie przez przedsiębiorstwo prac B+R, ukierunkowanych na wdrożenie. Mogą to być badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe prowadzone we własnym zakresie.

Można też kupić takie usługi od innych jednostek, w tym także spoza regionu czy kraju. Nabycie wyników prac B+R może obejmować prawa własności intelektualnej, w tym patenty, licencje, know-how.


Konkurs w ramach RPOWP został podzielony na dwumiesięczne rundy, do podziału jest łącznie 100 mln zł. Aktualnie, do 31 maja, trwa runda III. Kolejna i zarazem ostatnia – od 1 czerwca do 31 lipca.